Karadeniz Pet

Kuşum bugün yumurtladı,yumurtlamasına fakat..

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Kusum bugun ceresi beyaz olmasina ragmen ikinci kuluckasinin birinci yumurtasini yapti..Fakat bugun kafeslerini temizlerken,disi kusumun ishal oldugunu fark ettim..Acaba ne yapmaliyim..? Birde yumurtayi en son yumurtadan mi sayip yavru cikmasi icin bekleyecegim..? Yoksa bugun birinci yumurtayi 20 gun bekleyip mi yavru ciksin diye bekleyecegim.?

Ekli dosyalar

• 20170713_165146.jpg
    20170713_165146.jpg
    707.4 KB · Görüntüleme: 36
  • 20170713_152822.jpg
    20170713_152822.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 30
  • 20170713_153958.jpg
    20170713_153958.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 30
Yumurta kanalını benlendirmek için sulu dışkılamaları nırmal. İlaç falan kullanmayın. 4 damla kadar sirke damlatın suyuna yeter. Son yumurtadan sayacaksınız

Hayırlı Olsun İnşAllah Darısı Benim Kuşların başına.

Yumurta kanalını benlendirmek için sulu dışkılamaları nırmal. İlaç falan kullanmayın. 4 damla kadar sirke damlatın suyuna yeter. Son yumurtadan sayacaksınız
Çok teşekkür ederim..Yazmadan bişey kullanmak istemedim zaten..İlk kuluçkasında 3 boş 1 ölü cenindi..İnşallah bu sefer yavru çıkar..

Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim.
Kuşun yumurtladığı her yumurta için o yumurtaya mahsus 20 gün sayacaksınız.
Veya 18 19 gün.

Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim.
Kuşun yumurtladığı her yumurta için o yumurtaya mahsus 20 gün sayacaksınız.
Veya 18 19 gün.
Peki onu nasıl anlayacağım..sonuçta yumurtalar aynı oluyor..nasıl sırasını bileceğim.?Numaralandırmayı nasıl yapabilirim..?

Peki onu nasıl anlayacağım..sonuçta yumurtalar aynı oluyor..nasıl sırasını bileceğim.?Numaralandırmayı nasıl yapabilirim..?
yumurtanın üzerine kalemle numaralandırma yapan var.
İlgili numarayla takvimsel süreci takip ediyorsunuz.

yumurtanın üzerine kalemle numaralandırma yapan var.
İlgili numarayla takvimsel süreci takip ediyorsunuz.
Peki kalemle numaralandirma yaparsam kus rahatsiz olur mu.? Uzerine yatar mi hala.? Ve hangi kalemle yazmam gerektigini de bilmiyorum

Geri