Karadeniz Pet

Kuşum cama çarptı, hareketsiz kaldı bir şey olur mu :(

I

immortal

Guest
0ocq.jpg

Merhaba arkadaşlar, kendi kuşumun yanına bir erkek kuş aldım daha 3-4 gün önce. bugün kafesten çıkmışlardı, yeni aldığım kuş çok hızlıca cama çarptı ve yere düştü :( ayakları yukarda sırt üstü hareketsiz kaldı, hemen elime aldım su içirdim yani o an başka birşey aklıma gelmedi. şu an yem yiyor ara ara ama diğer zamanlar sürekli uyukluyor :( CEresi morardı. Ne yapmalıyım birşey olur mu :(

Eğer yem yemede ve tünekte durmada bir problem yoksa telaş etmenize gerek yok yakın bir veterinere götürün baksınlar . Ama varsa bir sorun tünekte durmada hemen götürmeniz onun sağlığı açısından iyi olacak. Bodoslama mı daldı cama yoksa yan mı vurdu . Bir de bir daha elinize alışmayan kuşu kafesten salmayın .

hemen cıkarmasaydınız keske.. daha eve alışamamıştır.. cama nasıl carptı? perdeleri acık mı bıraktınız ucarken? toparlar bir kac güne.. ev ortamına tam alısmasını bekleyin

kuşlarım işyerimde ve duvarın bir tarafı tamamen cam. cama bodoslama daldı :( Aslında kafesten hiç çıkmıyordu kaç gündür ama dişi kuşum kafeste duramaz, o sürekli gezinir kafese girer çıkar. o nedenle kafesin kapısı açıktı bu da çıkmış o ara :(

anladım.. geçmiş olsun.. yem yiyorsa bi sey olmaz bence.. imkanınız varsa bir veterineri telefonla arayın.. bu gibi durumlarda hangi kontrollerin yapılacagını ögrenmiş olursunuz.. gerekiyorsa gidersiniz veterinere..

şimdi aradım veterineri. strese girmiştir dedi. normalden daha fazla ilgilenmeliymişim. bir de en yakın zamanda getirin yine de bir kontrol edelim dedi.

Geçmiş olsun. Bence çok fazla telaş yapacak bir durum gözükmüyor gibi. Yani ufak çaplı bir tramva ve sonrasında stres olmuş, atlatır muhtemelen. Yem yiyorsa sorun yoktur.

içimi rahatlattınız çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:49 --

son durum hakkında bilgi vermek istedim:

Çok şükür daha iyi. yem yiyor, su içiyor. kafeste geziniyor. Uyuma devam ediyor ama baya azaldı. dün sürekli uyuyordu bugün ara ara uyuyor. veteriner de strese girmiş birşeyi yok dedi.

içimi rahatlattınız çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:49 --

son durum hakkında bilgi vermek istedim:

Çok şükür daha iyi. yem yiyor, su içiyor. kafeste geziniyor. Uyuma devam ediyor ama baya azaldı. dün sürekli uyuyordu bugün ara ara uyuyor. veteriner de strese girmiş birşeyi yok dedi.

Geçmiş olsun o zaman . :) Bir daha bu tip hatalara düşmezsiniz artık .:)

ve bugün itibariyle, gayet sağlıklı. uyuma sorunu bitti, çok da hareketli. çok şükür...
yardımlarınız için teşekkür ederim.

Benim kuşta kafesten ilk cıkardıgımda baya camlara vurmustu simdi cama kadar son gaz ucuyo sonra kendini frenliyo kerata :) aynı sekilde gagasında kızarma ve ufak morarıklıklar vardı :) Cok gecmiş olsun.

Geri