Karadeniz Pet

Kuşum cinsiyeti ve..

derdest42

Yeni Üye
herkeze merhaba arkadaslar kusu 3 gun once aldım ortalama kaç aylık cınsıyetı nedır ayrıca kus cok kabarıyor kafes tellerıne tırmanamıyor ve cok ıyı ucamıyor (duvara carpıyor) nedendır acaba ele alıstırma teknıklerı uyguluyorum
kGNlNA.jpg

2nXbGj.jpg

Yaşı bile YÖK, bebek henüz, cinsiyeti kuyruk uzasın, az çok belli olur

Ve

Gazete olmamalı kafeste!!!!!!

Once kafeste alistirin kendinize daha sonra salin etrafi tanisin carpma orani azalir masallah guzel kus

Yaşı bile YÖK, bebek henüz, cinsiyeti kuyruk uzasın, az çok belli olur

Ve

Gazete olmamalı kafeste!!!!!!
Cınsiyet kuyruktanmı belli oluyormuş ? :) Bu kuş dişi ve evet halen yavru maşallah. Bi hafta sadece yem verin ilk güeri normaldir . Bikaç gün salmayın

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 aylıktan az biraz büyük bence.

Nerden aldınız?

Hep kuş sesi olan ortamda doğup yetişmişse, devamlı insan sesi duyup kuş görmemek, ısı değişimi, değişik yem
Ya da satın alıp eve getirene kadar bulunduğu durum

Çok sebebi var.

Bebek henüz, yadırgıyor.

Özellikle dişi ise iyice nazlı oluyorlar

dişi kuşlar hakkında cok sey soyluyolar konusmuyor falan bu konusabılecek eğıtılebılecek yastamı benım eskı kusum vardı onu atayım
bu kusum 15 kelıme falan bılıyordu 2011 de almıstım :D cınsıyetını bazıları erkek bazıları kız dıyordu ama cok konusuyordu ona karsı konusurken benı dınlıyordu lakın bu kus bıraz soguk kaldı gerı versemmı dıye dusundum sımdı bu dısı ıse rahat konusablrımı eğitilebilirmi teşekkürlerrr
NlvPY5.jpg

Cınsiyet kuyruktanmı belli oluyormuş ? :) Bu kuş dişi ve evet halen yavru maşallah. Bi hafta sadece yem verin ilk güeri normaldir .

Okuduğunuz organa sağlık.

Kuyruk uzasın, kuş büyüsün
Zamanla gaga rengi değişiyor
Kuyruk uzadığında gaga rengi yavaş yavaş sabitleniyor.

Anlamadan yorum yabma fuad, sor bir önce
Beynini kullan zavallı fuad
Bak sana çok acıdım fuad
Yazık sana
5 liralık sarı ampülle, bok kokulu, zöt kadar yerde kuş yetiştirme planı yaparken, aklını mArkette unutmuşsun fuad.

:(

Tamamen ilgi ve alaka ile ilgili bişey dişi kuşlar konuşamaz diye bişey yok konuşma becerileri erkeklere göre daha azdır o kadar tamda eğitebilecek zamanda ama bu kuşa 1 hafta ver bi yeni geldiği ortama baksın, tanısın sonra eğitime başlarsım tekrardan maşallah.

dişi kuşlar hakkında cok sey soyluyolar konusmuyor falan bu konusabılecek eğıtılebılecek yastamı benım eskı kusum vardı onu atayım
bu kusum 15 kelıme falan bılıyordu 2011 de almıstım :D cınsıyetını bazıları erkek bazıları kız dıyordu ama cok konusuyordu ona karsı konusurken benı dınlıyordu lakın bu kus bıraz soguk kaldı gerı versemmı dıye dusundum sımdı bu dısı ıse rahat konusablrımı eğitilebilirmi teşekkürlerrr
NlvPY5.jpg
Siz kuşu seçmezsiniz, o sizi seçer
Işığını, enerjisini gönderir
Onca kuş arasından işte o dersiniz :)

Konuşsun, konuşmasın varlığı yeter onların.

Bir hastalık zamanında, beni çok iyi anlayacaksın.

Sen o kuşun hayatını değiştirdin, izin ver o da sana renk katsın :)

Siz seçildiniz, ve onu istediniz :)

1 saniye lütfen o üsluba dikkat et ve öyle konuş bu forumda bir şey bilmeden yorum yapan çok insan var ve sende onlardan birisin sakın benim bilgimle kendi bilgini karşılaştırmaya kalkışma . Beni bu forumda bilen bilir . Sana tepkim bilip bilmeden konulara aşağılayıcı bir üslupla cevap vermen.

Ve ayrıca hakaretini de bildirdim yöneticilere

Ve ayrıca hakaretini de bildirdim yöneticilere

Benden çay da söyleseydin Fuad.
Beni delirten siZsiniz. Çok bilgili olduğunu iddia eden sarı ampülle kuş çiftleştirip satanlar.
Yararlı olacak konu açıyoruz, size muhtaç kalsınlar diye yorum yazmıyorsunuz bile.

Veteriner tavsiyelerini YÖK saymalar, kainattaki ilk kuşu siz yaratmış gibi Eda'lar.

Elinden 500 kuş geçmiş olabilir, ama tıbbı bilgin yok.
Kaç kuşu eline alıp, kalp atışını şah damarında atarcasına sevdin?

:)

Konu sahibi son yorumu yapıp gideceğim konudan.

Kuşlarını sakın bırakma, dişi olsun erkek olsun
Sevgini gördüğünde sana fazlasıyla karşılığını verir
Kuş sabırdır :)

Önden bir fotoğrafı varmı

Geri