Karadeniz Pet

kuşum depresyonda mı?

muratk19

Yeni Üye
iyi günler arkadaşlar erkek muhabbet kuşum çaki 2 gün önce eşi tarafından bayağı hırpalandı (5 yavruları var onları kıskandı sanırım) . ayrı kafese koydum fakat iştahı pek yok, yiyor ama az. sürekli uyku halinde abartısız 5 saniye dursun olduğu yerde kafayı çevirip uyuyor. konuşkan bir kuştur fakat şu an oldukça sessiz. uykusunda da cik cik sesler çıkartıyor(nefesinden kaynaklı değil ötüyor.) ve kuyruğu normalden fazla sekiyor nefes alıp verirken. ne yapmalıyım bu durumda veteriner sadece vitamin ve antibiyotik kullanabiliriz dedi sizce ne yapmalıyım. kavga ettiği eşi ile aynı odada olması stresi arttırır mi vb. yardımcı olursanız çok sevinirim

dışkı bu şekilde ve sürekli bu şekilde uyuyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210618-134019_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-134019_Gallery.jpg
    999.1 KB · Görüntüleme: 12
Merhabalar,

Eşi tarafından hırpalandı derken, çaki de açık yara var mı hiç? Açık yaraya müdahale edilmesse enfeksiyon kapabiliyor.

Altına temiz bir havlu kağıt serip dışkılar birikince fotoğraf atabilir misiniz?Nefes alırken cik cik diye ses gelmesi ve kuyruğun sürekli aşağı yukarı hareket etmesi solunum sistemi problemi olabileceğinin habercisi. Sadece depresyon olduğunu düşünmüyorum. Yine de @Recai SULAMİS hocam bir baksın, özellikle dışkı fotoğrafları birde açık yara oldu mu acaba?

Merhabalar,

Eşi tarafından hırpalandı derken, çaki de açık yara var mı hiç? Açık yaraya müdahale edilmesse enfeksiyon kapabiliyor.

Altına temiz bir havlu kağıt serip dışkılar birikince fotoğraf atabilir misiniz?Nefes alırken cik cik diye ses gelmesi ve kuyruğun sürekli aşağı yukarı hareket etmesi solunum sistemi problemi olabileceğinin habercisi. Sadece depresyon olduğunu düşünmüyorum. Yine de @Recai SULAMİS hocam bir baksın, özellikle dışkı fotoğrafları birde açık yara oldu mu acaba?
kanama vs yok ama ense kısmında bir alanda tüy kopması mevcut. nefes alirkenden ziyade uyurken sürekli kötü rüya görüyor gibi. ama kuyruk bu kadar sert atmiyordu. 2 sulugu var birine enerji damlasına diğerine b vitamini koydum 3 gün oldu kavga edeli. ense derisi görünüyordu şu an biraz kapandı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210618-210002_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-210002_Gallery.jpg
    905.6 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20210618-205946_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-205946_Gallery.jpg
    686.7 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_20210618-205941_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-205941_Gallery.jpg
    742.1 KB · Görüntüleme: 6
Geri