Karadeniz Pet

Kuşum devamlı kabarık ve ses çıkarmıyor

tamamdır hocam teşekkür ederim eczanelerden reçetesiz alabiliyoruz değilmi malum ortalık karısık recete yazdırmak zor olur
Reçetesiz alabilirsiniz

bu konu ile alakalı değil ama bir soru daha sormak istiyorum evde üretime başlıyorum yavaş yavaş 4 çift kuşum var 1 ay kadar oldu kuşlar geleli ortama alıştı falan derken bu sene 1 er yumurta alırsam şükredicem. Sezona başlamadan genellikle iç parazit dış parazit temizliği yapıyorlar bu temizlikler nasıl yapılıyor bilginiz varmı
Temizlik derken iç parazit dış parazit kürlerinden mi bahsediyorsunuz

Bence hem mantar hemde e-coli var. Önce recainin dediği gibi mantar tedavisi yapın daha sonra e-coli için largopen toz şurup kullanın. Bu ilacıda aynı şekilde 5 gün suluğa bir pirinç tanesi kadar toz ekleyip kuşa verin...
Hocam e coli dışkısı sulu yeşil dışkıdır. Bence bu kuşta e coli yok.

1 hafta mantar 1 hafta e-coli yapmam gerekiyor yani arada boşluk bırakmak gerekirmi ilaçlar yormazmı
Eğer e coli ilacını da kullanacaksanız ara da 5 gün ara olsun. 4 gün probiyotik verin 1 günde vitamin.

Eğer e coli ilacını da kullanacaksanız ara da 5 gün ara olsun. 4 gün probiyotik verin 1 günde vitamin.
probiyotik olarak gutfeel kullanıyorum. evet iç dış parazit kürleri bu konu hakkında bilginiz varmı yada forumda detaylı bir konu varmı araştırmam için

probiyotik olarak gutfeel kullanıyorum. evet iç dış parazit kürleri bu konu hakkında bilginiz varmı yada forumda detaylı bir konu varmı araştırmam için
Dış parazit için vilmectin öneririm. İç parazit içinde ya andazol şurup ya da sitraks şurup öneririm :)

Dış parazit için vilmectin öneririm. İç parazit içinde ya andazol şurup ya da sitraks şurup öneririm :)
bu ilaçları ne kadar sürede hangi mevsimde ne şekilde kullanmam gerekiyor yada birkaç ayda bir kullanmam gerekiyormu. Kusura bakmayın çok soru sordum meşgul ettim yeni başlıyorum yanlış bir şey yapmak istemiyorum

Hocam e coli dışkısı sulu yeşil dışkıdır. Bence bu kuşta e coli yok.

Recai e-coli dışkısı sarı kahverengi tonlarında sulu olur. Sence olmayabilir ama ben bu şekilde dışkısı olan bir çok e-coli hastası kuş tedavi ettim. Ben tecrübelerimi paylaşıyorum kimseye zorla bir tedavi yaptırmıyorum isteyen uygular istemeyen uygulamaz...

bu ilaçları ne kadar sürede hangi mevsimde ne şekilde kullanmam gerekiyor yada birkaç ayda bir kullanmam gerekiyormu. Kusura bakmayın çok soru sordum meşgul ettim yeni başlıyorum yanlış bir şey yapmak istemiyorum
Vilmectin i enseye damlatın 1 damla. 10 gün sonra 1 damla daha yeter. İç parazit i de suluğuna 4,5 damla ekleyin. 2 gün boyunca.

Recai e-coli dışkısı sarı kahverengi tonlarında sulu olur. Sence olmayabilir ama ben bu şekilde dışkısı olan bir çok e-coli hastası kuş tedavi ettim. Ben tecrübelerimi paylaşıyorum kimseye zorla bir tedavi yaptırmıyorum isteyen uygular istemeyen uygulamaz...
Tm hocam anladım. Bende kendi tecrübelerimi paylaşıyorum..

Vilmectini senede 2,3 kez yapabilirsiniz, iç paraziti de senede 4,5 kere. Ben bu şekil yapıyorum
Hocam salı gününden beridir kullanıyorum ilacı dıskı resmini ve kuşumun resmini çektim yeniden bakarsanız bir sorun varmıdır. Hala kabarık duruyor sesi çıkmıyor ama dışkılar iyi gibi duruyor.

20200328-110231 20200328-110240 20200328-112948

Hocam salı gününden beridir kullanıyorum ilacı dıskı resmini ve kuşumun resmini çektim yeniden bakarsanız bir sorun varmıdır. Hala kabarık duruyor sesi çıkmıyor ama dışkılar iyi gibi duruyor.

20200328-110231 20200328-110240 20200328-112948
Hocam dışkılar fena değil. Tedaviyi 5 güne tamamlayın. Ondan sonra tekrar dışkı fotoğrafı paylaşın. Koksidiyoz var gibi.

Geri