Karadeniz Pet

kuşum dişi mi erkek mi karar veremiyorum

sezin_

Paylaşımcı Üye
merhabalar. Sultan papağanlarında özellikle lutinolarda cinsiyet ayrımı daha farklı oluyor bildiğiniz üzere. Ama ben bir şey türlü karar veremiyorum. Tek tonda ötmüyor, bazen erkek kuşuma benzetiyorum. Alırken yavruydu ama tam olarak kaç aylık bilmiyorum. Hala da yavru gibi. Yardımcı olursanız sevinirim

ayrıca erkek kuşum kafes üstündeyken ısrarla gidip ayağını gagalıyor sebebi ne olabilir?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-09-29-23-08-06-479_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-09-29-23-08-06-479_com.miui.gallery.jpg
    905.6 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20210929_231237.jpg
    IMG_20210929_231237.jpg
    836.7 KB · Görüntüleme: 18
Çıkardığı seslere göre kuş erkek gibi görünüyor. 3 veya 4 aylık olabilir. Benim yeni dişi kuşum 3 aylık ve aynı lastik ördek gibi ses çıkarıyor 😃😃😃 Birde Lutino kuşlarda anlamak daha kolay. Dişi kuşların yanak beneklerindeki koyu turuncu tüyler erkek kuşlara oranla % 15 ile 20 arası daha az. Bu yüzden beneklerin rengi biraz daha açık görünür.

Çıkardığı seslere göre kuş erkek gibi görünüyor. 3 veya 4 aylık olabilir. Benim yeni dişi kuşum 3 aylık ve aynı lastik ördek gibi ses çıkarıyor 😃😃😃 Birde Lutino kuşlarda anlamak daha kolay. Dişi kuşların yanak beneklerindeki koyu turuncu tüyler erkek kuşlara oranla % 15 ile 20 arası daha az. Bu yüzden beneklerin rengi biraz daha açık görünür.
hocam yanak rengi soluk ama sesleri aynı erkek gibi 🤦🏻‍♀️ arada kalıyorum sürekli. normalde tek ton öterler diye biliyorum ama bu garip sesler çıkarıyor. diğer kuşum bariz erkek gibi ama bundan emin olamadım. Değişme ihtimali yok mudur? sizce erken mi karar vermek için?

hocam yanak rengi soluk ama sesleri aynı erkek gibi 🤦🏻‍♀️ arada kalıyorum sürekli. normalde tek ton öterler diye biliyorum ama bu garip sesler çıkarıyor. diğer kuşum bariz erkek gibi ama bundan emin olamadım. Değişme ihtimali yok mudur? sizce erken mi karar vermek için?
Bence acele etmeyin 2- 3 ay daha bekleyin. Ötüşü net şekilde belli olacaktır. Eğer erkek ise dişi olan bir kuşla değiştirirsiniz. Resimlerde yanak benekleri parlak çıktığı için açık renk görülme oranı çok yüksektir.