Karadeniz Pet

Kuşum duvara çarptı

• Konbuyu başlatan nur erim
  • Başlangıç tarihi
N

nur erim

Guest
Arkadaşlar üç gündür benimle olan kuşum bugün kafesten kaçtı ve duvarla tavana bir kaç kez çarptı bana sert gibi geldi ama kafese koyduğumuzda gayet hareketli ve oyuncuydu bir sorun olurmu sorunu olup olmadığını nasıl anlayabilirim

Hemen salmanız bence hata idi , en azında 1 hafta falan kafesinde kalıp bulunduğu odayı ortamı tanısaydı . Tabiki 1 hafta - 10 gün gibi bir süreden sonra çarpma olabilir fakat bahsettiğiniz kadar şiddetli olmayabilirdi , biraz gözlemleyin kuşunuzu geçmiş olsun..

Hemen salmanız bence hata idi , en azında 1 hafta falan kafesinde kalıp bulunduğu odayı ortamı tanısaydı . Tabiki 1 hafta - 10 gün gibi bir süreden sonra çarpma olabilir fakat bahsettiğiniz kadar şiddetli olmayabilirdi , biraz gözlemleyin kuşunuzu geçmiş olsun..
Teşekkür ederim salmayacaktım fakat dediğim gibi kaçtı kapı tam kapanmamış oda açıp çıkmış şu an iyi her zamanki gibi hiperaktif ama çok korkuyorum inşallah bir şey olmaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:18 -->-> Daha önceki mesaj 17:17 --

Kuşunuzda görünür bir sorun yoksa korkmanıza gerek yoktur.
Peki sağolun

1-2 GÜN gözlemle birşey olmazsa daha olmaz kuşlar nadiren kafasını sert çarptığında ölür.
buda genelikle 1-2 gün içinde gerçekleşir
eğer kuşunda uyku hali tunekte tutnmakta zorluk ve belirgin şekilde körlük (kafetste yön bulma sorunu) görülmüyorsa şimdilik korkmana gerek yok

1-2 GÜN gözlemle birşey olmazsa daha olmaz kuşlar nadiren kafasını sert çarptığında ölür.
buda genelikle 1-2 gün içinde gerçekleşir
eğer kuşunda uyku hali tunekte tutnmakta zorluk ve belirgin şekilde körlük (kafetste yön bulma sorunu) görülmüyorsa şimdilik korkmana gerek yok
Yok şu an iyi gibi duruyor ama ötüp duruyor buda beni korkutuyor:(

Gecmis olsun... Benim de kusum duzgun ucmayi ogrenene kadar bu tur kazalar yasadik. Ama cok sukur bir problem cikmadi. Ilk basta deli deli duvarlara carpiyordu. Bazi kuslar duzgun ucmayi daha rahat ogreniyor ama benimki bu konuda beceriksiz cikti biraz :) Size tavsiyem baslarda ozellikle evde arkasinda bosluk olan yuksek dolapli yerlerde kusunuzu salmayin. Eger o bosluklara duserse o zaman yaralanma riski daha yuksek...

geçmiş olsun kuşunuza
Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:17 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

Gecmis olsun... Benim de kusum duzgun ucmayi ogrenene kadar bu tur kazalar yasadik. Ama cok sukur bir problem cikmadi. Ilk basta deli deli duvarlara carpiyordu. Bazi kuslar duzgun ucmayi daha rahat ogreniyor ama benimki bu konuda beceriksiz cikti biraz :) Size tavsiyem baslarda ozellikle evde arkasinda bosluk olan yuksek dolapli yerlerde kusunuzu salmayin. Eger o bosluklara duserse o zaman yaralanma riski daha yuksek...
Sağolun öyle boşluklar filan yok neşesi yerinde sorun yok sanırım:)