Karadeniz Pet

Kuşum eşinden başka bir kusla ciftlesti

Mehmetcan34315

Yeni Üye
Merhabalar bugün çok ilginç bir olay yaşadım benim bir çift kuşum vardı bunların 3 yavrusu oldu büyüttüler ilki hatta yuvadan atladı bile dün akşam kusumuz dişi bir kuş getirdi biz debugun hepsini birden salalim dedik ucmayi filan ogrenmislerdi zaten komşunun getirdigini de saldık sonra bizim erkek eşi olmasına rağmen gitti onunla direk ciftlesti çok şaşırdım böyle bir şey neden olabilir diye soracaktım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Tamamdır sağolun ben esinden ayrılmadığı sürece yapmaz diye düşünmüştüm

Tamamdır sağolun ben esinden ayrılmadığı sürece yapmaz diye düşünmüştüm
Aynı olay basıma geldi...Bir ciftin yanında 1 disi tek besliyordum...Bir kere kusları saldım...Diger dişiyle çiftleşti...O dişiye yuva taktım 1 yavru büyütüp ucurdu... Ama erkegi asıl dişisinden ayırıp diger dişinin yanına koyarsan kendi normal yuvasını arar,çıkmak ister :)

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu bile açmısım sizin gibi...sizde o tek dişiye yuva takıp tek basına yavru büyüttürebilirsiniz...Anne tek basına Sorun olmadan büyütebiliyor yavruları...

Eşi olan erkek kuşun başka bir dişi kuşla çiftleşme normal bir durum.Ortada bir aldatma söz konusu değil.;)

Bir belgeselde seyretmiştim.Bir tür su kuşuydu.Dişi kuş kendi eşi ile çiftleşmeden gidip farklı farklı erkeklerle çiftleşiyormuş.Zavallı eşi de onunla birlikte yumurtalara yatıp yavru büyütüyormuş.Babası olmadığın yavruların babası oluyorsun.Bu kuş türünün hepsi böyleymiş.:D

Yuvayı taktım en geç ne zamana yumurtlar yumurtlarsa peki yuvaya baya ilgi göstermeye başladı da

Yuvayı taktım en geç ne zamana yumurtlar yumurtlarsa peki yuvaya baya ilgi göstermeye başladı da
Değerli Forumdaşım Mehmetcan34315

Eğer kuşlarınız her gün sıkça çiftleşiyorsa, normal olarak ilk çiftleşmeden 10 gün sonra dişi kuşunuz yuvalığa ilk yumurtasını bırakacaktır. İlk yumurtadan sonra gün aşırı yani 1'er gün arayla toplamda 5 ila 7 yumurta yapması gerektiğini düşünüyorum. Tabi bu bilgiler normal durumlar için geçerlidir. Kuşlarınızın genetiği ve ırkı yumurta sayısı ve yumurtlama olgusunda negatif veya pozitif etki oluşturabilir.

Saygı ve Sevgiler Dilerim.
Murat Avcı

Nasıl bir yuva taktınız plastik folluk var mı ? Önce kemirir inceler,yakın zamanda oturup yumurtlamaya baslar...Siz bu süre icinde günde 1 defa kusları salıp ciftlesmesini saglayabilirsiniz...

3 gün saldım 3 kere ciftlestiler bir daha da olmadı.Yuva plastik folluklu bu sabah kemirme sesine uyandım.Kaç gün yumurtlamazsa yumurtlamaya ağını anlarız.Mesela aylar sonra da yumurtlayan olur mu

3 gün saldım 3 kere ciftlestiler bir daha da olmadı.Yuva plastik folluklu bu sabah kemirme sesine uyandım.Kaç gün yumurtlamazsa yumurtlamaya ağını anlarız.Mesela aylar sonra da yumurtlayan olur mu
Yok kısa zaman icinde yumurtlar.En fazla 15 gün...Yuvaya kalamar kemigi koyun...Yumurtalara yatarken mama vermeyin.Kus kilo alır.Ama yumurtalar çatlarsa gün aşırı yumurta maması verirsiniz.İnşALLAH saglıklı yavrular olur.

Ciftlesmeden sonra 7 gün ile 10 gün arasında ilk yumurta gelir hayırlı olsun