Karadeniz Pet

Kuşum elime hiç tepki vermiyor

Ethemkvnc

Yeni Üye
Herkese iyi forumlar dilerim. Ben Ethem 1.5 hafta önce petshopdan erkek albino bir muhabbet kuşu aldım. Aldığım adam erkek ve 2 aylık olduğunu söyledi.
Daha aldığım ilk gün elimi kafese sokmama rağmen hiç tepki bile vermiyordu sanki tanıdıkmış gibi. Karnını seviyordum hiç tepki vermiyordu. İlk günden beri kafeste tutmuyorum evde olduğum sürede. O yüzden şimdiden elime alıştı ama kafes içerisinde hiç tepki vermemesi çok ilgincime gitti o yüzden sizlere sormak istedim. Ne zaman salsam bir yere konuyor orda duruyor hep müzik vs açmazsam normal midir ?
Ve neredeyse 2 hafta olucak yemliğinden hiç yem yemiyor. Çok acıkıyor sabahları veya eve geldiğim vakit hep elden yiyor bu duruma ne yapmalıyım bilemedim.
Bir de geceleri kesinlikle rahat durmuyor ışığı kapattığım an saniyesi ile atlamaya zıplamaya başlıyor normal midir? Bit var mı diye beyaz örtü örttüm gece kalktım baktım ama ne tüneğinde ne de örtüde bit görebildim.
Birde son olarak göz çevresindeki tüylerde seyreklik var aldığım günden beri bu şekildeydi. Mantardan vs şüphelendim ama tam olarak anlayamıyorum beslediğim ilk kuşum.
Birde ben ne zaman yanına gelsem kanatlarını kartal gibi açıp esniyor ve sonra kaşınmaya başlıyor.
Dünden beride öterken sesinde çatallaşma oluyor ve bana kuşum sanki zayıfmış gibi geldi fotoğrafları yükledim yorumunuz bekliyorum.

Herkese şimdi den teşekkürler, forum da ki ilk konum yanlışım olduysa affedin. Çok sorum vardı her biri için tek tek konu açmalımıydım bilemedim herkese iyi forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (1).jpeg
    61.6 KB · Görüntüleme: 35
  • WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (2).jpeg
    191 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (3).jpeg
    73.5 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (4).jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (4).jpeg
    58.1 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (5).jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49 (5).jpeg
    72.5 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49.jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-29 at 17.58.49.jpeg
    95.4 KB · Görüntüleme: 33
  • WhatsApp Image 2019-10-29 at 18.09.31.jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-29 at 18.09.31.jpeg
    67.2 KB · Görüntüleme: 36
Öncelikle bana da normal geldi, sakinliği kuşun huyuna bağlı bir şey şanslısınız :) hep bir yerde durması normal, zamanla alıştıkça size gelecektir kendisi. Akıllı yemlik tavsiye edeceğim ancak kafesiniz küçük gözüktü bana, yan kapısı varsa oraya dışından takabilirsiniz. Işık kapandığında yaptığı şeyler ise kendini güvende hissetmediği içindir diye düşünüyorum.

Ayy bizimkide gece sürekli kıpırtılı hala kaç yaşına geldi :) tv açıkken uyuyunca ışık kapalı dalıyor ama tv ve ışığı aynı anda kaptalım kafeste fır dönüyor sıpa hava kararırken uyursada sorun olmuyor karakter galiba

Öncelikler cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. içimi gerçekten cok rahatlatti. Tek sıkıntı forumda paylaştım galiba dişiymiş bu üzdü. Evet kafesi küçük öğrenci olduğum için tüm malzemeleri ile indirimli alayim dedim. Kafes alıcak gücüm yok şuan ama aile evimde bir kafes var 1 ay içerisinde alicam onu inşallah. Akilli yemlik siparişimide dün verdim bakalım onu deneyeceğim.

Öncelikler cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. içimi gerçekten cok rahatlatti. Tek sıkıntı forumda paylaştım galiba dişiymiş bu üzdü. Evet kafesi küçük öğrenci olduğum için tüm malzemeleri ile indirimli alayim dedim. Kafes alıcak gücüm yok şuan ama aile evimde bir kafes var 1 ay içerisinde alicam onu inşallah. Akilli yemlik siparişimide dün verdim bakalım onu deneyeceğim.
Dişi kuşlarda konuşabiliyorlar sadece daha fazla ilgiye ihtiyaçları var şimdiden başlayın eğitime birde çok kelşme öğrenemiyorlar gerçi bizimki de erkek bütün kelimeler birbirine giriyor bir süre sonra takılıyor arada küçük küçük küçük diye

Dişi kuşlarda konuşabiliyorlar sadece daha fazla ilgiye ihtiyaçları var şimdiden başlayın eğitime birde çok kelşme öğrenemiyorlar gerçi bizimki de erkek bütün kelimeler birbirine giriyor bir süre sonra takılıyor arada küçük küçük küçük diye
İlk gün den beri saliyorum. 2. günün de bile elime alıştı. Konuşması açısından cok hevesli değilim ama bilgi paylaşiminiz için teşekkür ederim tekrardan.

Geri