Karadeniz Pet

Kuşum etrafa çarptı durgunlaştı eğitime evcilleştirmeye engel olurmu

MuhabbetAilesi

Meraklı Üye
Merhaba 1 gün önce muhabbet kuşu aldım 2 aylık petshopun 1 hafta çıkarmayın dedi ancak videoda izledim aldığınız gün salın dedi saldım bende kuş aynaya çarptı bilgisayar masasının arkasına düştü pencereden çıkmak isterken takıldı birde kuşlar karanlıkta görünüyormuş dediler ışığı kapattım seçiyim dedim belki güvenir diye kafasını kafeste çarptı gözlemlediğim kadar kuşta olan etkiler biraz durgunlaştı uyumaya başladı bazen sanki uçarken tüneğe gelince dengesi hafif bozuluyor eğitime evcilleştirme ye zorluğu olurmu yoksa yine aynı şekilde kolay eğitebilirmiyim kuş 2 aylık

Cok yanlis şeyler yapmissiniz, alir almaz salmak bence doru diil. Madem salicaksiniz o zaman etrafın guvenli oldugundan emin olun. Ayna cam pencere den uzak tutun etraf bos olsun ki biselerin arkasına dusup kalmasin. Karanlikta gormez kus. Karanlik yapip yakalamaya calistiysaniz da o da korkmasina sebep olur... her yonden yanlis yapmissiniz.... bnce biraz kafeste kalsin etrafa alissin..

Cok yanlis şeyler yapmissiniz, alir almaz salmak bence doru diil. Madem salicaksiniz o zaman etrafın guvenli oldugundan emin olun. Ayna cam pencere den uzak tutun etraf bos olsun ki biselerin arkasına dusup kalmasin. Karanlikta gormez kus. Karanlik yapip yakalamaya calistiysaniz da o da korkmasina sebep olur... her yonden yanlis yapmissiniz.... bnce biraz kafeste kalsin etrafa alissin..
Aldığınız gün salmakla hata yapmışsınız 1-2gun salmamak gerekir kuş yaralanmış olabilir
Eğitim evcilleştirmeye zararı olurmu ?

Hocam forumda yeteri kadar rehber var onları okumadınız mı?

Geri