Karadeniz Pet

Kuşum etrafa çarptı

sezin_

Paylaşımcı Üye
merhaba
Az önce kuşlarımı saldım uzun zamandır salmıyordum üreme döneminde oldukları için. 1 kerelik rahatlasınlar dedim ama dişi olan çıkıp birkaç yere çarptı. Normalde böyle olmuyordu. Sonra yerde yürümeye başladı. Çaresizlikten olacak herhalde garibim normalde çok ısırırdı elime geldi kafese kadar ısırmadan.Bunun sebebi nedir ve ne yapmalıyım?

Merhaba, kuşunuz uzun zamandır dışarıya çıkmadığı için biraz biraz korkmuş. Kendine zarar vermemesi için üreme dönemi bitene kadar salmayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bittikten sonra da böyle çarparsa ne yapacağım? alışana kadar çarpmasın istemem tabii ki hayvana da yazık

Tekrar çarpacağını zannetmiyorum, kuşunuz şu anda üreme döneminde olduğu için biraz stresli. Uzun zamandır da dışarıya çıkmadığı için biraz heyecan yapmış.

Tekrar çarpacağını zannetmiyorum, kuşunuz şu anda üreme döneminde olduğu için biraz stresli. Uzun zamandır da dışarıya çıkmadığı için biraz heyecan yapmış.
anladım. Önerebileceğiniz bir probiyotik var mıdır alayım hemen?

çok eline alırsan hastanabilir. fındıkbaba dediğ gibi üreme döneminde hep yuvalıktalar. odaya da alışması lazım etrafı gözetleyip konacağı yer olmalıdır. alışması lazım. ilk üreme döneminden geçsin.