Karadeniz Pet

Kuşum fransiz molt hastaligina yakalandi ne yapmaliyim

Gokhan4141

Yeni Üye
Kuşum uçamamaya ve tüyleri dökülmeye başladı veterinere götürdüm mor bi ilac verdi 1 hafta arayla kullanmam icin suluguna damlatiliyor icin ismini bilmiyorum ve mama verdi ama 3. Hafta filan oldu kuşumda hicbir değişiklik yok hatta kanatlari gittikce kısaldı şuan ne yapmam gerekiyor

Kuşum uçamamaya ve tüyleri dökülmeye başladı veterinere götürdüm mor bi ilac verdi 1 hafta arayla kullanmam icin suluguna damlatiliyor icin ismini bilmiyorum ve mama verdi ama 3. Hafta filan oldu kuşumda hicbir değişiklik yok hatta kanatlari gittikce kısaldı şuan ne yapmam gerekiyor

French Molt’un henüz net bir tedavisi bulunmuyor maalesef bu süreçte B vitamini takviyesi yaparak henüz dökülmeyen tüylerin desteklenmesini sağlayabilirsiniz.

Kanadinin altinda neredeyse hic tüy yok cekemiyorum rahat durmuyor kanatlarida git gide dökülüyor cok kisaldi

Günlük olarak kafeste çok hızlı kanat çırpıyor sonra kanadini tam kapatamiyor tum gün kanatlarini kaşıyıp yoluyor

Haftada 2 kez b vitamini, birde bir su bardağının içine bir pirinç tanesi kadar bakır sülfat koyup iyice karıştırın. Fısfısla da her gün 2,3 kez sıkın tüy çıkmayan ve dökülen yerlere. 1 ay boyunca bunları hergün yapın.

Haftada 2 kez b vitamini, birde bir su bardağının içine bir pirinç tanesi kadar bakır sülfat koyup iyice karıştırın. Fısfısla da her gün 2,3 kez sıkın tüy çıkmayan ve dökülen yerlere. 1 ay boyunca bunları hergün yapın.
Haftada 2 kez b vitamini derken sulugunami sıkıcagım 4 damla

Geri