Karadeniz Pet

Kuşum french molt hastası olabilir mi?

KaraoqLan

Yeni Üye
Kuşum 4 aylık uçamıyor ve sürekli tüylerini döküyor . Genelde uzun kanat ve kuyruk tüyleri dökülüyor. Bu durumda ne yapmak gerekir sizce kuşum hasta mı?
846710599e9e68e39a106406d82038ba.jpg
145f13384d9d83aef8f6a7e8c93a55a7.jpg
062584eabc1185a7bdab1ef33ef5e012.jpg

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Millet!! Hiç kimsenin mi fikri yok be 3 defadır konu açıyorum cevap yazan yok . Bi problem varsa erken teşhis edip kuşu sağlığına kavuşturmak istiyorum. Kuş uçamıyor

Kardeşim dediğim gibi önceden burda yorum yapan anlayn kişiler oluyordu örneğin selçuk bey fevzi yüksel bey gibi..Kimse girmiyor sanırım foruma artık .Geçen hafta bende konu açtım hiç cevap alamadım .Senin yakınında veteriner varsa mutlaka götür kuyruk kökü hoş durmuyor .Ne kadar erken önlem o kadar sağ kalma olasılığı artırrır unutma .Geçmiş olsun .

Millet!! Hiç kimsenin mi fikri yok be 3 defadır konu açıyorum cevap yazan yok . Bi problem varsa erken teşhis edip kuşu sağlığına kavuşturmak istiyorum. Kuş uçamıyor

kuşun ense derisine veya suluğuna vilmectin damlat. uygulamayı 10 gün sonra tekrar et. sonra ayda bir aynı yöntemi uygula. her gün elma sirkeli su ile banyo yapmasını sağla. kafesi ve diğer ekipmanları dezenfekte et. b kompleks vitamin takviyesi yap. aynı sorun benim rahmetli kuşum da vardı bu yöntemle tüyleri çıkmaya başladı. ancak tüyler eskisi olmayacak bunu bilmeni isterim. bu hastalık sadece kuyruk ve kanat tüylerinde baş gösteriyor.tüy köklerine yerleşen bi tür parazit buna neden oluyor.

Ayrıca bu videoyu dikkatlice izle;

kardeş bu tip vakalarda toplanma şansı biraz zor , b vitamini takviyesi hatta bazıları b vitaminini enjekte ederek çözüm bulduklarını söylüyorlar ama ne kadar ne şekilde yapılır bilmiyorum , iyice bilen birinin yapması gerek

Anladım söylediklerinizi uygulayacağım. Değerli cevaplarınız için teşekkürler.

Kuşumun şuan ki hali resimlerdeki gibi bir bakmanızı isterim. Neşesi keyfi yerinde sadece uzun kanat ve kuyruk tüyleri dökülüyor . Uçamamasının tek bir artısı varsa omzuma alıp dağ bayır kuşumla birlikte dolaşabiliyorum, yere bıraksam dahi ayağımın dibinden ayrılmıyor. Yere bırakıyorum ot yiyor karınca kovalıyor ne varsa yiyor iştahı çok iyi lakin diğer kuşlar gibi uçmasınıda istiyorum . Vitamin takviyesine başlıyacam. Protein olduğu için karınca yemesine de izin veriyorum .
161083debd1a1c5753ec1b5f7486222b.jpg
531d20e6a5727ae48b73f516f72cf009.jpg
9094f46f8ae9b6e8995db5985bc90581.jpg

inşallah uçtuğu günleri de görürsünüz. kanat ve kuyruk tüyleri çıksa da eskisi kadar sağlıklı olmuyor.

Geri