Karadeniz Pet

Kuşum hakkında bilgi alabilir miyim?

IronyOfFate

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumu alalı 1 ay falan oldu. Kuşumu petshopcudan ne tür adı altında aldığımı falan gibi pek fazla birşey açıklamadan siz değerli arkadaşların samimi yorumlarını bekliyorum, teşekkürler şimdiden.
DSC_0077.JPG
DSC_0070.JPG
DSC_0049.JPG

Kuşunuz dişi sanırım kzıgınlık dönemi girmiş yada çıkıyor yaşıda en az 2 daha büyükte olabilir cins olarakta ingiliz sanırım.

Kuşunuz dişi sanırım kzıgınlık dönemi girmiş yada çıkıyor yaşıda en az 2 daha büyükte olabilir cins olarakta ingiliz sanırım.
Hocam çok büyük yanlışınız var. Diğer düşünceleriniz yoruma belki açık olabilir ama 2.5, 3 aylıkken aldım bu kuşu.

Sağolun arkadaşlar kuşu erkek diye almıştım zaten fakat tek taktığım şuan için kuşun ırkı hangi ırk aldığımı yazmadım bilen arkadaşların yorumunu bekliyorum bakalım artık.

Valla irk konusunda benim de aman aman bi bilgim yok. Ama fotoğraftan göründüğü kadarı ile iri bir ırk. Şunu söyleyebilirim show jumbo değil pakistan çekoslavak yerli hiç değil :) Hollanda ingiliz veya bunların kırması gibi ara ırklardan sanki. Ben de merak ettim.

Valla irk konusunda benim de aman aman bi bilgim yok. Ama fotoğraftan göründüğü kadarı ile iri bir ırk. Şunu söyleyebilirim show jumbo değil pakistan çekoslavak yerli hiç değil :) Hollanda ingiliz veya bunların kırması gibi ara ırklardan sanki. Ben de merak ettim.
Bende merakla bekliyorum hocam aldığım petshop istediğim ırk konusunda beni yanlış yönlendirmiş gibi duruyor bakalım artık yeni gelecek yorumları bekliyorum.

Ben ilk gordugumde ingiliz dedim ama arkadasin dedigi gibi kirmada olabilir genellikle yavrular kizgin disilerle karistiriliyor cunku gaga renkleri bu durumda birbirine cok benziyor bende 2 aylik yavrumun fotografini attim bir yere bir turlu inandirmadim yavru olduguna bu yuzden arkadasin hatasini mazur gorun . irk konusunda kus almadan once cok arastirma yaptim hangisi alsam diye sonunda cekoslavak aldim ama petshoplar genellikle kuslarin hepsini ayni yere koyar buyuk olanlari. :D sonrada cift olanlari ayirirlar ortayada kirma yavrular cikar . bence cok guzel bir kus almissiniz irkini ingiliz diye dusunuyorum baska yorumlarida degerlendirirsiniz simdiden iyi hobiler :)

Bu arada petshop daki adam bana bunu show jumbo diye söylemişti, o şekilde 170 e almıştım bu insanlar harbi dolandırıcı ya

Biraz falza hocam eğer siz kuşu beğendiyseniz artık olan olmuş inşaAllah bundan sonra daha dikkatli olursunuz kuşunuz güzel takılmayın farklı şeylere keyifli hobiler olsun :)

il ilçe nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama istanbul GOP ta bir petshopta geçen hafta jumbo kırığı çift 200 liraya gördüm. Bana da önce jumbo dedi, baktı ben kırığı nı yapıştırınca sessizleşti anlıyorum diye üstelemedi :D

Şakircan bey o sizin kusunuzmu agziniza girecek nerdeyse ? :D yerine gore fiyatlar degisiyor ben iskenderunda ogrenciyim jumbo ciftler 400 tl baska bir petshopta 3 yavrulu jumbo 450 tl siz dusunun yani bir sehirde bile bu kadar fark ediyorsa. Piyasanizi bilmiyorum ama 170 de normal olabilir sehrinize gore :)

Şakircan bey o sizin kusunuzmu agziniza girecek nerdeyse ? :D yerine gore fiyatlar degisiyor ben iskenderunda ogrenciyim jumbo ciftler 400 tl baska bir petshopta 3 yavrulu jumbo 450 tl siz dusunun yani bir sehirde bile bu kadar fark ediyorsa. Piyasanizi bilmiyorum ama 170 de normal olabilir sehrinize gore :)
Kızılay da benzer kuşların fiyatı 180 fln dı hocam. Arkadaşlar 30 40 yapmışlarda o kadar düşük bir fiyatta olacağını düşünmüyorum ama biraz fazla olabilir tabi.

Ben hic biryerde 40 a jumbo gormedim :D onlar normal cinslerden bahsediyo olabilirler bilemiyorum ama gordugum en ucuzu 100 den fln basliyordu yani :)

Geri