Karadeniz Pet

Kuşum Hakkında Bilgi Lütfen

Şakircan Şenşakrak

Emektar Üye
Arkadaşlar kuşu ortalama 2-3 ay kadar önce edindim. Bana veren erkek olduğunu söyledi ama bir türlü care renginden dolayı içime sinmek bilmedi. Kuşun cinsiyeti, ırkı, sağlığı vs aklınıza ne geliyorsa bilgilendirebilirseniz içimi cidden cok rahatlatacağım ve yanına bir eş düşüneceğim... Yardımcı olup fikrini ileten arkadaşlara şimdiden cok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• k1.jpg
    k1.jpg
    31.8 KB · Görüntüleme: 76
  • k2.jpg
    k2.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 77
Yavrumuz 3-4 aylık erkek ve ilk tüy dönemine girmiş tüy kökleri patlak vermiş bu süreçte B vitamini takviyesi yapmamız lazım. Kuşların sağlığını ve gelecekteki potansiyonelini tüy zamanları belirler ne kadar rahat geçirirse o kadar aktif olurlar; Doğal yoldan buğday çimlendirmesi - maydanoz- taze nane - fesleğen - yulaf içi vererek yardımcı olabiliriz. Irk olarak çek ve renk mutasyonu olarak güzel bi parçalı. Umarım sağlıklı bir ömür geçirir. Sağlıcakla

Yavrumuz 3-4 aylık erkek ve ilk tüy dönemine girmiş tüy kökleri patlak vermiş bu süreçte B vitamini takviyesi yapmamız lazım. Kuşların sağlığını ve gelecekteki potansiyonelini tüy zamanları belirler ne kadar rahat geçirirse o kadar aktif olurlar; Doğal yoldan buğday çimlendirmesi - maydanoz- taze nane - fesleğen - yulaf içi vererek yardımcı olabiliriz. Irk olarak çek ve renk mutasyonu olarak güzel bi parçalı. Umarım sağlıklı bir ömür geçirir. Sağlıcakla

Ustamız diyeceğini demiş. :)
Ek olarak, hâlâ konuşmaya yatkın gibi görünüyor bence. :)

aldığımızdan beri uğraşıyoruz ancak henüz tek kelime işitemedik beyefendinin ağazından :)) bazen sanki mırıldanır gibi oluyor yada biz öyle duymak istediğimiz için yakıştırıyoruz bilemiyorum ama denemediğim yol kalmadı. ortalama 2 aydır her gün işe giderken youtubeden söyletmek istediğimiz kelimenin ses kaydını açıp işe gidiyoruz. bütün gün dinliyor. akşamları vakit buldukça toplamda 20-30 defa da eşimle ben sesleniyoruz o kelime ile ama henüz muvaffak olamadık :) kuş her daim salık. kapısı sürekli açık hiç kapatmıyoruz. akşam eve geldiğimizde ya da ışığı her açtığımızda uykusu açılıp kendisine gelir gelmez kuş coşuyor. ötüyor oynuyor direk bize geliyor zaten.. hani desem yakınlaşmadıda konuşmuyor, öylede değil... bilmiyorum ne yapacağız. ancak biz bunu konuşturmak için almıştık. eşim sıkılmaya başladı bile konuşmadığı için.. eşimin sıkılması demek alarmların çalmaya başladığını gösterir.. ya konuşur ya gider mantığı yani ne yazıkki :D bi konuşsa artık...

bu arada akıllı yemlik aldım geçen hafta sonu, hala tek bir tohum tanesi yemedi içinden.. hayvan yaklaşmıyor akıllı yemliğe.. aç duruyor ama ordan yemiyor. alıştırmak için ne yapmalıyım? özellikle eski yemliğine yem koymuyorum ama aksam eve gittiğimde bakıyorum akıllı yemlikten hiç yem yenmemiş.. elime yem alıp besliyorum saldırıyor yemlere ama öyle aç kalıp ordan yememesi de ilginç :S

er yada geç yer yav mutlaka :D hep salık durmasın kuş.evde birileri varken salık olsun.evde kimse yokken üzücü şeyler olabiliyor

Hocam youtube sesiyle konuşması hiç etik değil. kandırıyormuş gibidir. Onunla vakit geçirerek oynamak gerek yüzüne konuşmak lazım. yoksa seni yabancılayıp konusacağı varsa konuşmaz.

Ozaman birdaha youtube den kayıt açıp hayvanın beynini yoktan yere mahfetmeyelim : ) bu gün de mecburen dinleyecek sabah yine çıkmadan açmıştım. Bir ahpabımızın kuşu gibi varmıdır bilmiyorum. hastaneye yakın oturuyor kuşu duya duya alışmış fevkalade güzel şekilde ambulans sireni taklit ediyor :D kapı zili keza öyle. Kapı çaldı diye kalkıp bakmamak elde değil :) Geçenlerde futbol maçı izlerken kaba bir kelime söyledim birkaç defa diyor sinirlenmiş, kuş kapmış.. Bütün akşam it it diye taklidini yaptı :D daha neler neler.. youtubede izlediklerimiz vız gelir diyebilirim. Tamam bizimki okadar da havada uçan her sesi kapsın istemiyorum da inşallah 3-5 kelime konuşur :)

Ben sıkıntı yapmıyorum ama eşim problem :) Zaten istemiyor konuşma ihtimaliyle kandırdım :D Gün geçtikçe daha fazla istememesinden korkuyorum. Konuşsa o da kıyamaz birdaha kuşun gitmesine :) Sersem kuş kendi bekası için bir an önce konuşsun artık bence :D

yok yok :) alışınca vazgeçemez merak etmeyin :) avuçlamayın ufak ufak ödüllerle elinize alıştırın gerisi gelir sonra :)

Elimden inmiyor zaten. Odaya girdiğim anda hemen kafesinden öte öte çıkıp uçmaya başlıyor. Dedimya yukarıda, çıldırıyor. Parmağımı havaya tünek gibi kaldırdığım anda da nerede olursa olsun seslenmeme bile lüzum bırakmadan uçup hemen elime konuyor. O konuda bir sıkıntımız yok hergeleyle :) Geldiğinden beri hiç avuçlamadım ürkütmedim. O hususları aştık kendisiyle de işte ah bir de konuşsa :D Şu sıra akıllı yemliğe alıştırmaya çalışıyorum kesinlikle yem yemiyor ordan keşfedemedi sanırım hala. Elimden besliyorum yemi avcuma döküp elimi kaldırıyorum direk gelip yeme yumuluyor. Bu akıllı yemlik taktığımdan beri geçen 5 günlük süre iyice kuşu bana alıştırdı zaten ki geliyordu yine. Ama bu 5 gündür hayvan elime konunca kanatlarını filan açıyor titriyor dönüyor kendince heyecan yapıyor işte :D Altı üstü elim yani neden bukadar heyecan :D Acaba elimemi halleniyor yavaştan onu henüz çözemedim :D

:) :) maşallah baya etkilemişsiniz :) güzel güzel vakitler geçirmek dileğiyle inşallah ömrü uzun olsun inşallah :) konuştuğu günleride görürsünüz :) o zaman bizimle yine paylaşırsınız :)

çok teşekkür ederim deneyeceğim. bencede kuş çok tatlı bende cok seviyorum ve beğeniyorum. cana yakın uysal bir kuş vahşiliği hiç yok. eline vur lokmasını al tarzında :) mülayim :D ama konuşması benim için öncelik olmasa da onu ancak konuşması halinde evde tutmaya devam edecek hanım için öncelik malesef... zaten kuş almama da konuşan muhabbet kuşu cafer i youtube de izledikten sonra ikna oldu :D buradan cafer ve ailesine de selamlarımı iletiyorum :) bakalım biraz da deneyeyim verdiğiniz linkteki konuyu...

Geri