Karadeniz Pet

Kuşum hakkında sorularım

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
merhaba. benim kuşum yeni cisimlere karşı çok korkak. oyuncaklardan çok korkuyor. sadece üç şeyi oyuncak olarak görüp kur yapıyor 1 ip 2 demir zincir floresana bağlı 3 kendi düşen tüyü. kafese oyuncak taktığımda aşırı korkuyor oyuncaktan uzak olan akıllı yemliğin tepesine çıkuyor ve kendini oraya sıkıştırıyor. 2.cisi eğitim. kendi odamda beni umursamıyor. floresana dediğim gibi konuyor ve ya zincir ya da ipe kur yapıyor. oda değiştirmiyor kaçıyor anlayınca. ben de kuş sesi açıyorum ötmüyor ama dikkatle dinlerken oda değiştiriyorum. salona geçince beni sahibi olduğumu hatırlıyor heralde omzuma atlıyor ben telefon bakarken telefonun üstüne atlayıp telefonla oynuyor. bir kuş iki farklı odada böyle olabilir mi? NOT:kuş her iki odayı da adı gibi biliyor. benim odam onun da odası. şimdi benim eski kuşlarımdan kalan çok geniş üretim kafesine koydum daha rahat gibi eskisi çok küçüktü bundan olabilir mi sıkıntısı

Oyuncaga alistiracaksaniz uzakdan alistirin.
Bir de biliyorum böyle tutma kuşu diyecekziniz ama böyle tutınca ayaklarını geriye çekiyor ve etrafını seyrediyor hiçbir şekilde tepki vermiyor kızma adına her kuş böyle mi kendisini mi eğitti

Ekli dosyalar

• 20180903_154116.jpg
    20180903_154116.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 12
Bir de biliyorum böyle tutma kuşu diyecekziniz ama böyle tutınca ayaklarını geriye çekiyor ve etrafını seyrediyor hiçbir şekilde tepki vermiyor kızma adına her kuş böyle mi kendisini mi eğitti
hareket alanı kalmadığı için öyle sakin duruyor ve rahatsız olduğu da kesin. kuşlarınızı avuçlamayın mümkün olduğu kadar sevmezler hemde hiç

Peki bu nasıl oluyor

Ekli dosyalar

• 20180903_162224.jpg
    20180903_162224.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 9
dostumuz pek bir uysal bence bu avuçlama işinden vazgeçin o size güveniyor ve hareketsiz duruyor size de alışmış sizde onu avuçlayarak güvenini kaybetmeyin ;)
Yok avuçlamam da biley soracağım şimdi kafese benim sokmama asla izin vermez eski kafesinde kendi girerdi yeni kafese aldım her tarafı öğrendi çok sevdi galiba sabah bülbül gibi ötüyordu çıkardım oynadım konuştum onunla sokmama izin vermiyor kendisi girer mi

Yok avuçlamam da biley soracağım şimdi kafese benim sokmama asla izin vermez eski kafesinde kendi girerdi yeni kafese aldım her tarafı öğrendi çok sevdi galiba sabah bülbül gibi ötüyordu çıkardım oynadım konuştum onunla sokmama izin vermiyor kendisi girer mi
girer evet kafesi çok yüksek olmayan sakin bir yere koyun diğerine olduğu gibi yeni kafesine de girip çıkacaktır

girer evet kafesi çok yüksek olmayan sakin bir yere koyun diğerine olduğu gibi yeni kafesine de girip çıkacaktır
Gerek kalmadı sağ olun avcuma almadım kendi arzusutla şu şekilde koydum kuşun telefonu çok sever üstüne koydum telefonun üzerinde kafese yaklaştırdım içeri baktı ve atladı bayağı iyi oldu bu kafes işi yeni olan dediğiniz çengeli alıp oyuncak asacağım

İyi mi yeri

Ekli dosyalar

• 20180903_164200.jpg
    20180903_164200.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 8
Biraz daha görünür yerde olsun ki kafesini görsün hemde biraz daha yüksekte olmasından fayda var 1.60 1.70 maksimum 2 m yükseklik iyidir
Ezbere oraya gidiyor aynı yerde kafes ve en uygun odada burasıydı iki camın da en uzağı en ılık yer

Geri