Karadeniz Pet

Kuşum halsiz ve dışkısı böyle

esrahill

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum 2 gündür halsiz uyukluyor dün ne zaman yem yese 10 dakika geçmeden kustu bizde havuç rendeleyip verdik ama hala çok halsiz. Dışkısı da
ER093z.jpg
ZEqoOo.jpg
bir bakar mısınız nasıl bir tedavi planı uygulamalıyız?

Eger hayvan aniden durgunlaştıysa ve eğer çok az yem yiyorsa üşütmüştürmuhtemelen. Sebze meyve mama vermeyin. İshal i çok mu gözlemleyin. Yemine aspur karıştırın. 1-2 damla vitamin damlatın suyuna sıcak tutun hayvanı toparlar inşallah.

Eger hayvan aniden durgunlaştıysa ve eğer çok az yem yiyorsa üşütmüştürmuhtemelen. Sebze meyve mama vermeyin. İshal i çok mu gözlemleyin. Yemine aspur karıştırın. 1-2 damla vitamin damlatın suyuna sıcak tutun hayvanı toparlar inşallah.
Sağolun önerileriniz için.. Hava çok sıcak zaten şimdi kafesini örtsem sıcaktan bunalmasın kuş...

Sağolun önerileriniz için.. Hava çok sıcak zaten şimdi kafesini örtsem sıcaktan bunalmasın kuş...
Camları kapatsanız yeter kafesi sarmanıza gerek yok. Ceyranda falan kalmış olabilir hayvancağız gece. Toparlaması 1 hafta sürer. Kafesten salmayın. Sadece kuru yem yesin .

Kusması sindirim yapamadığının belirtisi olabilir aynı zamanda da kursak mantarı olabilir. Kuş kumu kullanıyor musunuz ?

Kusması sindirim yapamadığının belirtisi olabilir aynı zamanda da kursak mantarı olabilir. Kuş kumu kullanıyor musunuz ?
kuş kumunu sadece kustuğu zamanlarda koyuyordum ilk koyduğum zaman yemişti ama şimdi pek görmüyorum yemiyle karıştırıyorum ama bir etkisini görmedim sabahtan beri kustuğuna şahit olmadım çok aşırı da durgun değil yine de hafif bir durgunluğu var. İshali için pirinç kaynattım ve yemliğine de biraz pirinç ezmesi koydum umarım düzelir::(

Eğer kusması devam ederse kursak mantarı için ilaç kullanmanız gerekir. Suluğuna 2-3 damla kadar organik elma sirkesi damlatın. Yem olarak sade aspur(kanarya yemi) ve dal darı verin. Pirinç unlu mamada yapabilirsiniz ishale iyi gelir.

Geri