Karadeniz Pet

Kuşum hamile mi, hasta mı?🥺

iremxe

Yeni Üye
Tekrardan merhaba,
Konu açmıştım fakat pek yardımcı olan olmadı. Kuşum 1.5-2 ay önce yumurtladı. Yavruların biri yeme düştü diğeri hâlâ küçük. Erkek kuş dişiye sürekli kur yapıyor asla rahat bırakmıyor, elimde olsa ayıracağım ama şu an öyle bir imkan yok. Dün sabah saatlerinde çiftleştiklerini gördüm. Dişi kuş iki haftadır sürekli reddediyordu. Şu an dişi kuşum sürekli yuvada ve asla çıkmıyor, çıkarayım bakayım dedim uçamıyor, uçacağı yeri kestiremiyor çok hızlı nefes alıp veriyor. Fotoğraf ekleyeceğim lütfen ona göre hamile olup olmadığını söyleyin veya belki bir hastalığı vardır. (umarım yoktur)
902A8679-096B-4070-8528-7BE6A99093A8.jpeg
204049CF-C2A0-4A85-A8F5-9D5FB9C14CEF.jpeg
E91AE458-C63E-4B2B-9766-9E1CDED3B841.jpeg

Hamile olduğu zamanlarda davrandığı gibi davranıyor, uçamıyor hiç. Bu neden kaynaklı olabilir, biliyor musunuz?
Bel henüz kırılmamış, kuyruk ve kanatlar düşmemiş, şuan yumurta yok görünüyor. Tam emin olmamakla birlikte belki de yumurta oluşumu başlıyordur. Takip edin.

Üzüldüm yumurtanın kırılmasına.. Neden kırıldığı hakkında bir fikriniz var mı?
Erkek kuşum sürekli yuvada dişiyi rahatsız ediyordu galiba o yüzden kırıldı çünkü dişi gözü gibi bakıyordu. Zaten acemice davranıp ilk yuvalığı küçük almışım önceki yavruları zor büyüttüler alan dar olduğu için belki dişi kuşumda yanlışlıkla kırmış olabilir pat diye içeri dalıyor çünkü...

Erkek kuşum sürekli yuvada dişiyi rahatsız ediyordu galiba o yüzden kırıldı çünkü dişi gözü gibi bakıyordu. Zaten acemice davranıp ilk yuvalığı küçük almışım önceki yavruları zor büyüttüler alan dar olduğu için belki dişi kuşumda yanlışlıkla kırmış olabilir pat diye içeri dalıyor çünkü...
yine yumurtlamış...

Geri