Karadeniz Pet

Kuşum hamilemi

Recep14

Meraklı Üye
FBCEDF21-059B-4064-A151-A548E7AE5A54.jpeg
9C211D88-75F1-43B4-98B3-97EEDB9AEC25.jpeg
F50DBE57-D65B-4AAD-B035-ED6788549E40.jpeg
Arkadaşlar dişi sürekli yuvalığa giriyor erkek de yuvalığın önünde bekliyor 1haftada kalamar kemiğini dişi bitirdi
Kanadı düşük deil hamile kuşun illa kanadı düşük mü olması gerekiyor

Şuanki halini atmanız daha iyi olur ya da bakın eğer 50 kuruş boyutlarına geldiyse dışkısı yani büyüdüyse yumurta olabilir

Kuyruk iyice düşmüş yumurta var gibi duruyor. Yalnız dışkıdan çözemedim. Benim kuşlarım da oldukça iri ve açık renkte oluyor dışkıları. Devamlı kuyrukta titreme var mı onu da söylersen iyi olur. İnşallah sağlıklı yavrular alırsın :)

B0B40E05-87CC-4A86-812D-CD5F7ABCEB82.jpeg
663B99C5-B9C7-4E79-809D-B25F53852D4C.jpeg
Kuyruk iyice düşmüş yumurta var gibi duruyor. Yalnız dışkıdan çözemedim. Benim kuşlarım da oldukça iri ve açık renkte oluyor dışkıları. Devamlı kuyrukta titreme var mı onu da söylersen iyi olur. İnşallah sağlıklı yavrular alırsın :)
Birde bu dışkılarına bakın öncekiler eskiydi 2 hafta önceki

Kimi kusun bunyesinden yumurta olusumu gec olurmus. Digerlerine kiyasla biraz buyume var tabi ama bu kesin yumurta oldugu anlamina gelmez. Bir kac yolu var anlamak icin. 1.Yuvada fazla vakit geciren disi yuvaligi kirletmemek icin tutar ve yuvadan cikinca diskiladigi icin iri olur. 2. Illa kanat dusmesi gerekemez benim disininde kanatlari hic dusmez.ama kuyruk egilir asagi yukari pit pit hareket eder. 3. Popo tuyleri seyrelir vakit yaklastikca karin alti tuylerinde de seyrelmeler olur. 4. Benim kusumda gozlemledigim tunekten tunege bile atlamaz tellere tutunarak bir yerden bir yere hareket eder gecer. Yani bunlar varsa yumurta olabilir. Ama su da vardir ki kusu strese sokacak ani ses ani hareket kafes degisikligi bulundugu yere yeni ufacik birsey gelmesi bile rahatsiz edeceginden yumurtlamayi engelleyebilir

Hayirli olur simdiden insallah :D

Son düzenleme:
Bir de sunu gostereyim kucuk olanlar erkegin buyugu disinin yavrulari buyudukten hemen sonra ikinci kuluckada suan.

Ekli dosyalar

• 15369081705091188041605.jpg
    15369081705091188041605.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 11
Bu diger konuda ki kussa yani altinda sislik bulunan kussa. Kitle baskisinsan dolayi da kuyrugu dusmus olabilir. Baska konuda da arkadasin biri kusunun kuyrugunun zamanla yamuldugunu soylemisti duzelir diyen olmustu fakat kuyruk ustunde kitle buyumeye baslamisti veterinere gittiginde beze oldugunu ve bu yuzden kuyrugunun yamuldugunu ogrenmisti. Yani demem o ki bu kus o kussa yumurta olmayabilir
Teşekkür ederin yuvalığa giriyor ve dışkısı büyüdü teşekkür ederim tekrardan

Seyreldiyse yakindir. Insallah saglikli yavrulariniz olur :)

Size zahmet bir sorum daha Ilıcak’ta
B
Kimi kusun bunyesinden yumurta olusumu gec olurmus. Digerlerine kiyasla biraz buyume var tabi ama bu kesin yumurta oldugu anlamina gelmez. Bir kac yolu var anlamak icin. 1.Yuvada fazla vakit geciren disi yuvaligi kirletmemek icin tutar ve yuvadan cikinca diskiladigi icin iri olur. 2. Illa kanat dusmesi gerekemez benim disininde kanatlari hic dusmez.ama kuyruk egilir asagi yukari pit pit hareket eder. 3. Popo tuyleri seyrelir vakit yaklastikca karin alti tuylerinde de seyrelmeler olur. 4. Benim kusumda gozlemledigim tunekten tunege bile atlamaz tellere tutunarak bir yerden bir yere hareket eder gecer. Yani bunlar varsa yumurta olabilir. Ama su da vardir ki kusu strese sokacak ani ses ani hareket kafes degisikligi bulundugu yere yeni ufacik birsey gelmesi bile rahatsiz edeceginden yumurtlamayi engelleyebilir
size zahmet çok heyecanlandım şimdide erkek yeşil dişi mavi yavrular hangi renk olur
Kaç güne yumurtlar ilk kuluçka her zaman boş mu olur

O belli olmaz. dokulen yer iyice gozle gorulur sekilde siserse yani yumurta iyice olgunlasip asagi inmisse 1 2 gune yumurtlar. Sonra 1 er gun arayla devam eder yumurtlamasi.