Karadeniz Pet

kuşum hapşuruyor yardım edinn :(

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
Kuşum yaklaşık 2 haftadır hapşuruyor , tıskırıyor diyelim. Ama bi tıskırmaya başlayınca peş peşe tıskırıyor . Her tıskırdıgında ise burnundan su fışratıyor etrafa. burnu ıslak oluyor. Ama bunu her zaman yapmıyor bazen yapıyor. Sizce nedendir hastamı olmuş kuşum ?? Kuşumun yemesinde içmesinde uçmasında hiç sorun yok dışkısıda normal . Ceyerana falan çok dikkat ediyorum ondan olacagını sanmıyorum . Oda sıcaklıgı ise genelde 19 derece oluyor ......

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:15 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

Gggguuunnnccceeelllll

Soguk alginligi muhtemelen. Sicak odada tutun. Vitamin takviyesi ve az miktarda yesillik verin.

aynısı benim kuşlarda var.

Bu konuya yazdım aynı yorumu yine yazayım. http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...-ilac-kullanma-yontemleri/hapsirma-27574.html

Hapşırmanın çok çeşitli nedeni olabilir. A vitamini eksikliği, az nemli ortam, alerji, sinüs bakteriyel rahatsızlıklar vs. Kuşunuzla birlikte banyoya girin. Suyunu devamlı temiz tutun. Kuşlara zaralı olmayan bitkiler koyun odaya. Zararsız bitkileri bu liknten öğrenebirsiniz. http://papaganokulu.org/zararsiz.html Bütçeniz uygunsa bir de hava filtresi alın.
Hapşırma kronikleşmişse iyi bir veterinerin görmesi lazım. Ben burayı tavsiye ederim. İstanbul Veteriner Polikliniği

Son düzenleme:
Ggggguuuuunnnnnnccceelll

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:22 -->-> Daha önceki mesaj 18:18 --

Guncell.........

Emin ol ki yaklaşık 7-8 tane kuş beslemiş biri olarak söylüyorum pek üzülme. Çok önemli değil tüm kuşlarım da kış mevsimine girerken oldu. Azcık hasta olmuş. Üstüne hafif bir örtü ört ama sakin görüş açısını kapatacak yada kafesin içi kararacak şekilde değil! Anında senden soğur. Bir yöntemde kuşlar için vitamin oluyor. Biraz damlat. Kuşu ceyran da bırakma. Umarım bu açıklama sana yardımcı olmuştur :)

E
Emin ol ki yaklaşık 7-8 tane kuş beslemiş biri olarak söylüyorum pek üzülme. Çok önemli değil tüm kuşlarım da kış mevsimine girerken oldu. Azcık hasta olmuş. Üstüne hafif bir örtü ört ama sakin görüş açısını kapatacak yada kafesin içi kararacak şekilde değil! Anında senden soğur. Bir yöntemde kuşlar için vitamin oluyor. Biraz damlat. Kuşu ceyran da bırakma. Umarım bu açıklama sana yardımcı olmuştur :)
ece hanim hala forumda misiniz?

Geri