Karadeniz Pet

Kuşum hasta mı?

2 gündür muhabbet kuşum dışkısını biraz sıvı yapıyor baş kısmındaki tüyler hafif nemli duruyor. Enerjisini yerinde görüyorum ama tüyleri hafif kabarık ve poposundaki tüyler biraz seyrelmiş. Hasta mı olacak acaba? Daha kötü olmadan iyileştirmem mümkün mü? Aylar önce fena hasta olmuştu veterinere götürmüştüm. Cesamolin vermişti, onu kullanayım mı? Fotoğraflarını ekledim.

Ekli dosyalar

• 20190520_155148.jpg
    20190520_155148.jpg
    730.7 KB · Görüntüleme: 55
  • 20190520_155051.jpg
    20190520_155051.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 55
  • 1558358074402979532186551840152.jpg
    1558358074402979532186551840152.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Bence yeniden veterinere gidin teşhis farklı olabilir. Dışkılar normal değil.
An itibariyle dışkısı bu şekilde. Acaba yemini değiştirdiğim için mi böyle oldu? Pek güvenmemiştim o yeme ama elimde başkası yoktu mecbur verdim. Bugün de daha kaliteli bir yem alıp koydum. Suyuna cesamolin koydum sıkıntı olur mu? Bu sefer önceki gibi riske atmak istemiyorum daha da kötüleşmeden iyileşir inşallah.

Ekli dosyalar

• 20190520_194709.jpg
    20190520_194709.jpg
    903 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Bence yeniden veterinere gidin teşhis farklı olabilir. Dışkılar normal değil.
Ben kesinlikle @Hayvansever03 Hocaya katılıyorum veterinere götürün yakın tarihte kuşumu kaybettim ne yazık ki iyi ( kuştan anlayan) bir veteriner bulamadım. Elinizde iyi bir veteriner fırsatı varsa kaçırmayın Lütfen.
İnşaAllah çabucak iyileşir.

Ben koskoca Ankara da veteriner hekimliği fakültesine görürdüm hastalanınca ücret ödemek mesele değil fakat dalga geçiyorlar resmen bir kuşçu da daha ucuz satılan vitaminin aynısını önerip gönderiyorlar ilk kuşumu kurtaramadım gene veteriner fakültesine görtüdüm hatta saatlerce bekledim pek de ilgilenen yok ikincisinde veteriner eczanesine gittim önerilen vitamini inceledim son kullanma tarihi bitmek üzre almadım kuşçudan aldım düzenli kullandım kurtuldu avidiare öyle bir ilaçtı bir an evvel al henüz su içiyorken kullanmaya başla

Ben koskoca Ankara da veteriner hekimliği fakültesine görürdüm hastalanınca ücret ödemek mesele değil fakat dalga geçiyorlar resmen bir kuşçu da daha ucuz satılan vitaminin aynısını önerip gönderiyorlar ilk kuşumu kurtaramadım gene veteriner fakültesine görtüdüm hatta saatlerce bekledim pek de ilgilenen yok ikincisinde veteriner eczanesine gittim önerilen vitamini inceledim son kullanma tarihi bitmek üzre almadım kuşçudan aldım düzenli kullandım kurtuldu avidiare öyle bir ilaçtı bir an evvel al henüz su içiyorken kullanmaya başla
Kanatlı hayvanlar için ayrı eğitim almak gerekiyor ek olarak kazançları düşük olduğu için çoğu kişi kuşlara bakabilecek bilgiye sahip olmaya gerek duymuyorlar ne yazık ki.
Genelde baştan salmaya çalışıyorlar arada bir kaç veteriner dürüst çıkıp biz kuşla ilgilenmiyoruz diyor ama diğerleri...
Kimse mesleğinin kutsallığından haberdar değil resmen canla oyun oynuyorlar vakit kaybettiriyorlar bunu üzülerek söylüyorum ki para onlar için candan daha değerli kaybettiğimiz kuşun acısını yaşamak bize kalıyor Allah’ım kimseye bu acıyı yaşatmasın Acısı çok büyük oluyor. Resmen şu an da geride bıraktığı kocaman anılarla yaşıyorum. Allah’ım hepimize sabır versin

@muhabbetkusumhasta12
Eğer elinizde muhabbet kuşundan anlayan ve daha önce tecrübe edinip güvendiğiniz bir veteriner varsa kaçırmayın.
Sağlıklı günler dilerim...

Son düzenleme:
An itibariyle dışkısı bu şekilde. Acaba yemini değiştirdiğim için mi böyle oldu? Pek güvenmemiştim o yeme ama elimde başkası yoktu mecbur verdim. Bugün de daha kaliteli bir yem alıp koydum. Suyuna cesamolin koydum sıkıntı olur mu? Bu sefer önceki gibi riske atmak istemiyorum daha da kötüleşmeden iyileşir inşallah.
Yemle alakalı olsa ilk bir iki dışkısı tuhaf olurdu sürekli böyleyse hastslık olabilir bu dışkı da normal değil. Veterinere gidin.

Kuşum iyileşti. Cesamolin ve arada limonlu su verdim bayağı hızlandırdılar iyileşmesini. Hepinize teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 15585297018143522831621189034318.jpg
    15585297018143522831621189034318.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 27
Geri