Karadeniz Pet

Kuşum hastamı acaaba?

Kuşların nefes alamadıklarında dediğiniz gibi kafes teline tutunduklarını okumuştum, sanırım rahat nefes alabilmek için yapıyorlarmış.
En kısa sürede iyi olur umarım. :(

Hocam araştırmalarım sonucunda baytril 2.5 alıcaksınız ve aldıktan sonra bu 5 gün boyunca ağızdan 1 veya 2 damla baytril vereceksiniz 5 günün sonundada 2 gün probiyotik ve Multivitamin takviyesi yapınız @umitFB abi bu tedavi uygunmudur sence
@Ilkzey umıt abinin görüşünü bekle eğer tm derse bu tedaviye başlayabilirsin inşallah kuşun iyileşir

Bu ilaç normal bakteriyel enfeksiyonlar için uygun. Ancak bu kuş için değil. Ve ağızdan damlatmak ağır geliyor kuşlara.

O elindeki toz ilacı kullanma! Kuşlarda felç ve körlük gibi yan etkileri var! Ağır bir ilaç!

Aşağıdaki ilaçları temin edersen kullanım şeklini yazarım;
  • MONODOKS veya TETRADOX 100 mg kapsül (Doksisiklin Hiklat)
  • BITERAL 250 mg tablet (Ornidazol)
  • POLİVİT vitamin şurubu
Tamam yarin temin edip size döneyim. Toz ilaçlı suyuda döktüm. Çokkkk teşekkür ediyorum

O elindeki toz ilacı kullanma! Kuşlarda felç ve körlük gibi yan etkileri var! Ağır bir ilaç!

Aşağıdaki ilaçları temin edersen kullanım şeklini yazarım;
  • MONODOKS veya TETRADOX 100 mg kapsül (Doksisiklin Hiklat)
  • BITERAL 250 mg tablet (Ornidazol)
  • POLİVİT vitamin şurubu
Tetradox 100 mg kapsül aldım nasıl kullanacağım? Şurupta aldım

Tetradox 100 mg kapsül aldım nasıl kullanacağım? Şurupta aldım

Öncelikle kafeste kalsiyum ve mineral kaynağı hiç bişey olmasın. Kalamar kemiği, gaga taşı, kuş kumu vs. kaldır hepsini ilacın etkisini azaltıyor.

Tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekle ve polivit vitaminden 2 damla damlat iyice karıştır. İlaçlı suyu sabah 9'da verdiysen öğleden sonra 3'te tazele ve akşam 9'da kaldır normal su koy. Sabah 9'da tekrar ilaçlı suyu ver aynı şekilde devam. Bu tedaviyi bir hafta uygula.

Ancak biteralide alsaydın iyi olucaktı, o boğazına bişey takılma hareketini trichomoniasis'den dolayı yapıyor olabilir. Madem tetradoksu aldın sadece önce ondan başlıyalım düzelme olmazsa biteral kullnılması gerekiyor.

Öncelikle kafeste kalsiyum ve mineral kaynağı hiç bişey olmasın. Kalamar kemiği, gaga taşı, kuş kumu vs. kaldır hepsini ilacın etkisini azaltıyor.

Tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekle ve polivit vitaminden 2 damla damlat iyice karıştır. İlaçlı suyu sabah 9'da verdiysen öğleden sonra 3'te tazele ve akşam 9'da kaldır normal su koy. Sabah 9'da tekrar ilaçlı suyu ver aynı şekilde devam. Bu tedaviyi bir hafta uygula.

Ancak biteralide alsaydın iyi olucaktı, o boğazına bişey takılma hareketini trichomoniasis'den dolayı yapıyor olabilir. Madem tetradoksu aldın sadece önce ondan başlıyalım düzelme olmazsa biteral kullnılması gerekiyor.
Biteral şartsa onu alayim hemen yeterki etkisi olsun iyi olsun. Şimdi eve geldigimde baktımda ayağında böyle bir sey oluşmuş. Çok acıyor olmali sürekli kaldırıyor. Teramicyn krem sürsem mi acaba? Yazin da bir parmağında böylebir sey oldu kurudu düştü arka küçük parmağı bu da öyle olursa tümden güvensiz olur yürüyemez tırmanamaz
20191203_163518.jpg

Biteral 250 mg da aldım bunu nasıl kullanacağım acaba
15753846295843781884530389014141.jpg

Biteral şartsa onu alayim hemen yeterki etkisi olsun iyi olsun. Şimdi eve geldigimde baktımda ayağında böyle bir sey oluşmuş. Çok acıyor olmali sürekli kaldırıyor. Teramicyn krem sürsem mi acaba? Yazin da bir parmağında böylebir sey oldu kurudu düştü arka küçük parmağı bu da öyle olursa tümden güvensiz olur yürüyemez tırmanamaz Ekli dosyayı görüntüle 44665
Çok üzüldüm bu kuşa, ne kadar üzgün ve halsiz duruyor... nolur iyileşince güzel fotolarını atın biz de sevinelim:(

Ayaklarında mantar oluşmuş. Teramicyn krem olmaz! daha çok çoğaltır. Mantar kremi kullanılması gerekiyor. Eczaneden DERMO-TROSYD krem (Tiyokonazol) al sabah akşam ayaklarına güzelce sür.

Biterali ezip toz haline getir. Ve suyuna bir pirinç tanesi kadar ekle. Diğer ilaçlarla birlikte karıştırıp kullanıcaksın.
Tamam çok teşekkür ederim

Çok üzüldüm bu kuşa, ne kadar üzgün ve halsiz duruyor... nolur iyileşince güzel fotolarını atın biz de sevinelim:(
İnsaallahhhh yaa iyileşsin yeter ki. O kadar bal gibi bebiş ki.. ev sıcak kaloriferli kafesini 2gunde bir tertemiz yıkıyorum suyunu hergün değiştiriyorum nasıl böyle oldu anlamıyorum

İnsaallahhhh yaa iyileşsin yeter ki. O kadar bal gibi bebiş ki.. ev sıcak kaloriferli kafesini 2gunde bir tertemiz yıkıyorum suyunu hergün değiştiriyorum nasıl böyle oldu anlamıyorum
Geceleri üstünü de örtün bence tabi hava alacak kadar yer kalsın, ya inşallah iyileşir @umitFB dediği ilaçları kullanın düzelecektir inşallah

Geri