Karadeniz Pet

Kuşum hastami bilemedim.

Phegru

Yeni Üye
Son bir hafta on gündür kafesinden çıkmıyor üç senedir bizimle önceden kafesine sokamazdik şimdi dışarı çıkmıyor eskisi kadar cok ötmüyor oyuncakarıyla arada sırada oynuyor sanki önceden çocuktu şimdi büyüdü efendi oldu edasında yem yemesi su içmesi normal ballı çubuk aldım kafesinde değişiklik olsun diye onuda pek sevmedi bu ne ya çocukmu kandırıyorsunuz dermiş gibi bakıyor dışkısının resmini atıyorum anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler. Saygılar
20171212_015125_HDR-1.jpg

Öncelikle geçmiş olsun kuşunuz ishal olmuş görünüyor ve sanırım sindiremediği yemler de mevcut, suyuna 8 damla kadar eczaneden de temin edebileceğiniz Flagly şuruptan verebilirsiniz. Günlük olarak suyunu değiştirin, 5 gün davam edebilirsiniz. Arkasından probiyotik ve multivitamin tedavisi de yapınız. Geçmiş olsun.

Bu vitamini kullanıyorum sürekli olarak tepesinde ampul taktım üşümesin diye yemi az kalmıştı atim onu yenisini alim o zaman dediklerinizide aynen uygularım hocam teşekkürler.
15130875546231790259706.jpg

Cocsi geel diye bir ilaç var, kısa zamanda bulabilirseniz hemen onu kullanmaya başlayın. İnternetten sipariş verebilirsiniz. Nerede ikamet ettiğinizi bilmiyorum, çevrede bulabileceğiniz yerleri araştırın. Hemen bulabilirseniz kullanın

Güvercin için olan bir ilaç bu nette öyle yazıyor ağar olmasın.

Güvercin için olan bir ilaç bu nette öyle yazıyor ağar olmasın.
Böyle birçok ilaç vardır, misal; kümes hayvanları içinde kullanılan Tetramezatin çok sert bir ilaçtır ve ishale de faydalıdır, muhabbet kuşlarımız içinde kullanabiliriz ama bu gibi ağır ilaçları kullanırken, çok dikkatli olmak gerekir. Tetramezatin hk. bilgilendirme için bu konuya bakabilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/tetramezatin.62650/

Antibiyotik tedavisi gerekiyor kuşunuza, arkadaşın dediği yahut benim dediğim antibiyotiği almalısınız. Sakın aynı anda birçok tedavi uygulamayın. Antibiyotik tedavisinin arkasından da vitamin ve probiyotik tedavisi yapın. Bir sorunuz olursa tekrar bizlere yahut en doğru yol olan veterinerlere sorabilirsiniz.

Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar. Günde iki - üç defa suyu değiştirmeniz de iyi olur.

Bunu dert etmeyin, önemli olan onların sağlığı. Örneğin antibiyotik olarak kullandığımız tetramezatin büyükbaş hayvanlarda kullanılan bir ilaç.
Aslında veteriner tarafından verilmedikçe, 40 kiloyu geçmeyecek hayvanlarda verilmelidir. Dolayısı ile büyükbaşlarda kafamıza göre kullanamayız. Tedaviye 3-5 gün arasında devam edilmelidir. Çok emin olmadığımız takdir de ise kesinlikle ağızdan damlatma yapamayız çünkü açtığım konu da da belirttiğim üzere, folik asidi yok ettiği için yararlı ve zararlı tüm bakterileri yok eder. Vücuttan çok yavaş atılır. Kedi ve köpekler de dahi en fazla 0,5 gr şeklinde verilir bu ilaç. Çok ağır bir antibiyotiktir.

Aslında veteriner tarafından verilmedikçe, 40 kiloyu geçmeyecek hayvanlarda verilmelidir. Dolayısı ile büyükbaşlarda kafamıza göre kullanamayız. Tedaviye 3-5 gün arasında devam edilmelidir. Çok emin olmadığımız takdir de ise kesinlikle ağızdan damlatma yapamayız çünkü açtığım konu da da belirttiğim üzere, folik asidi yok ettiği için yararlı ve zararlı tüm bakterileri yok eder. Vücuttan çok yavaş atılır. Kedi ve köpekler de dahi en fazla 0,5 gr şeklinde verilir bu ilaç. Çok ağır bir antibiyotiktir.
Tamam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Geri