Bekir Kağan Yücesan

Site Bağımlısı
7 Ağu 2018
65
3
8
Evcil Hayvanı
Cennet P.
Kuş sayısı
1 tane
Sevda papağanım elimdeyken kaçacak diye bir anlık refleksle kuşumu kavrayıverdim ve parmak kütletme sesi gibi bir ses geldi kuşumdan. Bir kanadı hafif sarkık ve titriyor. İki kanadınıda çırpabiliyor ama uçamıyor. Oturduğum yere yakın veteriner yok. Evde kendim nasıl tedavi edebilirim? Nasıl sarmam lazım, nasıl bakım yapmam lazım bilmiyorum. Yardım eder misiniz lütfen.

Ekli dosyalar

kerem001

Yeni Üye
2 Ağu 2018
16
1
3
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
İlçede veya beldedesiniz sanırım.Şehir merkezine yolculuk yapmak en mantıklısı.

Hulyaa

Profesyonel
7 Haz 2018
733
147
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Kanat hakkinda pek bi bilgim yoktur. Ama kanat bitimini elinizle hafifce kontrol edin. her ikisini de arada fark var mi bakin. Cikmis olabilir dicem bu durum da kanat cirpabilirler mi gercekten bilmiyorum. Siz yine de biran once firsat bulup veterinere gosterin. Dili yok soylemeye ama cok aci cekiyodur.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,086
1,328
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Mutlaka veterinere gidin yanlış sararsanız kanat yanlış kaynar ve bunun geri dönüşü olmaz. Gidene kadar mama yapın ve içine kalamar kemiği ufalayın. Kalamar kemiği önemli, kalsiyum içerir kemik gelişimi açısından iyi bir yere sahiptir. Yormayın kuşu kafeste kalsın, yarın veterinere gidene kadar dinlensin. Kanadını kullanmasın.

Bekir Kağan Yücesan

Site Bağımlısı
7 Ağu 2018
65
3
8
Evcil Hayvanı
Cennet P.
Kuş sayısı
1 tane
Arkadaşlar güçte olsa bugün götürdüm kuşumu. Kanadı sadece incinmiş. Vitamin verip gönderdiler.

Selçuk YÜKSEL

Profesyonel
17 Ara 2016
5,379
1,611
113
39
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Kanat çırpabiliyorsa kırık ihtimali az. İncinme veya çıkık olabilir. Sağlam kanadının duruşu nasılsa aynı seviyede sabitlemek gerek ve bunu da bilen birinin yapması lazım.