Karadeniz Pet

Kuşum hep tüle atlayip duruyor Kornişlere tırmanıyor.

Ethemkvnc

Yeni Üye
Herkeseye iyi forumlar. Kuşum bazen tüle kafayi bir takıyor kesinlikle kurtaramiyorum :D Alıyorum sonea geri gidiyor aliyorum geri gidiyor hiç otmuyorda. Birde hep tepeye tirmanmaya çalışıyor yukarda da perdeyi kemiriyor. yardimci olurmusunuz

Ekli dosyalar

• IMG_20191030_211754.jpg
    IMG_20191030_211754.jpg
    910.8 KB · Görüntüleme: 37
Kuş dişi mi? Kağıt kemirmeyi yuva hazırlığı gibi bir durum olarak okumuştum bir yazıda. Ayrıca kuşlar içgüdüsel olarak yüksek yerleri severler, korunaklı yuva olarak görürler. O nedenle tepelerde :)

Kuş dişi mi? Kağıt kemirmeyi yuva hazırlığı gibi bir durum olarak okumuştum bir yazıda. Ayrıca kuşlar içgüdüsel olarak yüksek yerleri severler, korunaklı yuva olarak görürler. O nedenle tepelerde :)
Evet maalesef dişiymiş. Albino erkek diye aldim ama forumda dişi olduğunu söylediler. Geri mi versem bilemedim açıkçası.

Evet maalesef dişiymiş. Albino erkek diye aldim ama forumda dişi olduğunu söylediler. Geri mi versem bilemedim açıkçası.
Neden maalesef diyorsunuz ki? Her cinsiyetin apayrı güzel yönleri var. Ayrıca dişiler evcilleşmez erkek evcilleşir sadece şeklindeki yanlış bilgiler yüzünden bu algı oluşuyor çok üzülüyorum. Her nolursa olsun kuşla aranızda bağ gelişmiş olduğunu düşünüyorum.

Neden maalesef diyorsunuz ki? Her cinsiyetin apayrı güzel yönleri var. Ayrıca dişiler evcilleşmez erkek evcilleşir sadece şeklindeki yanlış bilgiler yüzünden bu algı oluşuyor çok üzülüyorum. Her nolursa olsun kuşla aranızda bağ gelişmiş olduğunu düşünüyorum.
Evet sizede kuşa da bir özür borçluyum. Çünkü su 1 haftada bile kendisine çok alıştım. Hep elimde omuzumda. İlk kuş tecrübem o yüzden forumda okuduklarimindan yola cikarak öyle bir söylemde bulundum. Dişi kuş alismiyor diye erkeğe göre.

Herkeseye iyi forumlar. Kuşum bazen tüle kafayi bir takıyor kesinlikle kurtaramiyorum :D Alıyorum sonea geri gidiyor aliyorum geri gidiyor hiç otmuyorda. Birde hep tepeye tirmanmaya çalışıyor yukarda da perdeyi kemiriyor. yardimci olurmusunuz
Yüksek yerlerde durmayı sevdikleri için böyle hareketlerde bulunmaktadırlar. Test etmek çok kolay , kafes içerisine 2 tünek koy, birini yukarı birini aşağı, zamanının çoğunu yukarıdaki tünekte geçirdiğini sen de farkedersin.
Benim kuşlarda benzer perdelere çıkıyor, kartonpiyeri kemirmeye çalışıyorlar. Avizeye konmalarıda cabası. Bana sorarsanız kartonpiyeri kemirmediği sürece sıkıntı yok.
Kendi ürettiğim çözümler:
1 - Avize altına denk gelecek şekilde halı üzerine eski naylon masa örtüsünü kesip koydum en azından halı pislenmiyor.
2 - İmzamdaki tüneklere benzer alanlar yaratabilirsiniz, büyük bir oranda azalttı benim kuşlar için.

Geri