Karadeniz Pet

Kuşum her yeri yalıyor neden olabilir ?

yeni üye

Meraklı Üye
Merhaba, muhabbet kuşum her yeri yalıyor. Kapı koluna konuyor yalıyor, kapı kolundan uzanıp camını yalıyor,bilgisayar sandalyemin ayakları metal oraya inip yalıyor,mutfağa gidince çaydanlık,tencere ne varsa yalıyor hatta elime gelince parmaklarımı bile yalıyor. Sebebi ne olabilir ? Bir şeyi mi eksik acaba?

Suluğuna vitamin koyuyorum, Kafesinde gaga taşı,kalamar kemiği,kum var. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Eğer ki kuşunuza multivitamin ,yeşilik, bazı sebze, bazı meyve ve çok tahılı yem veriyorsanız kuşunuz vitaminsiz kalmaz.....Ben bunların dışında haftada 2 sefer mineral çözeltiside veriyorum.

Eğer ki kuşunuza multivitamin ,yeşilik, bazı sebze, bazı meyve ve çok tahılı yem veriyorsanız kuşunuz vitaminsiz kalmaz.....Ben bunların dışında haftada 2 sefer mineral çözeltiside veriyorum.

@Hayvansever03 Kuşu hiç kapatmıyorum bir tek gece uyuması için 11 gibi kapatıyorum onun haricinde hep salık var bizim yediğimiz meyvelerden de yiyor. Çok sevdiği için ara sıra aspur da veriyorum.

Bir de bu aralar çok kaşınıyor ve tüylerini döküyor kaşınırken.Kafesinde bir kaç tane ufak kanat da gördüm Yaz'a girerken ve Kış'a girerken tüy değişimine girdiklerini biliyorum doğru mudur ? sebep o olabilir mi?

Dediğim gibi neşesinde herhangi bir problem yok.

Evet kuşunuz tüy değişiminde B vitamini kullanın.Benimde dişi kuşum tüy değişiminde B vitamini kullanıyorum.

yanlış olabilir beni dikkate almayın ama tuzlu bişeyler istediği zaman bu hareketi yapıyo gibiydi benim ki. çünkü kabuklu tuzlu yer fıstığı kasesini gördüğü gibi atlıyodu içine. ortadan kaldırdığım zamanda aynı dediğiniz gibi yalardı heryeri. bulamayınca ellerimi gelir yalardı
37232

Son düzenleme:
Evet kuşunuz tüy değişiminde B vitamini kullanın.Benimde dişi kuşum tüy değişiminde B vitamini kullanıyorum.
Hocam B vitamini normal vitamin olarak satılanlardan farklı mıdır ona göre alayım ben de. Kuşumun ayağı sıkıştığı zaman veteriner suluğuna damlatmamız için vitamin vermişti o yeterli midir acaba?

@d_ogukan Hocam aynen dediğiniz gibi geçen gün çekirdek yerken çekirdek dolu kabın içine atladı. Ben yerken daha çekirdeği elime almadan elime uçup geliyor ancak tuzun çok zararlı olduğunu okumuştum o yüzden müsaade etmiyorum.

yanlış olabilir beni dikkate almayın ama tuzlu bişeyler istediği zaman bu hareketi yapıyo gibiydi benim ki. çünkü kabuklu tuzlu yer fıstığı kasesini gördüğü gibi atlıyodu içine. ortadan kaldırdığım zamanda aynı dediğiniz gibi yalardı heryeri. bulamayınca ellerimi gelir yalardı
Ekli dosyayı görüntüle 37232
Kuşlarınıza kesinlikle tuzlu yiyecekler vermeyin.Tuz kuşların sağlığı için zararlı.

Hocam B vitamini normal vitamin olarak satılanlardan farklı mıdır ona göre alayım ben de. Kuşumun ayağı sıkıştığı zaman veteriner suluğuna damlatmamız için vitamin vermişti o yeterli midir acaba?

@d_ogukan Hocam aynen dediğiniz gibi geçen gün çekirdek yerken çekirdek dolu kabın içine atladı. Ben yerken daha çekirdeği elime almadan elime uçup geliyor ancak tuzun çok zararlı olduğunu okumuştum o yüzden müsaade etmiyorum.

B vitamini kuşların daha sağlıklı tüy değiştirmesi ve vücut sağlığı için verilir.Multi vitamin karışımının içinde B vitamini takviyesi vardır.

Teşekkürler. Önerdiğiniz bi' marka var mı peki ?
B vitamini olarak B-Vitaxi tüy dökümü için
Mutivitamin olarak Avi-vit kullanıyorum.
APPETIZING AROMATIC (İştah açıcı)
zurich mineral Power ( mineral çözeltisi)
Kullandığım vitaminler ve diğer ürünler bunlar

multivitamin olarak nekton s önerirmsiiniz peki
Nekton ürünleri Alman malı iyidir.Fakat malum bu ilaçlar Euro üzerinden satılıyor.Bir almanın dört,beş Euro aldığı ürünleri biz kendi paramıza göre 35,45 tl'ye bazı ürünlerde çok daha fazlasını ödememiz gerekiyor.İnsan düşünüyor bu ürünler bizim paramıza göre bu fiyatları hak ediyorlar mı? :(

Geri