Karadeniz Pet

Kuşum hic su tüketmiyor nasıl yapmam lazım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mihrî

Meraklı Üye
Merhabalar. Ben daha önceleri kuşumun ayağı kırıldığı icin yazmıştım hala bir çözüm bulunamadı her yer kıytırık bir sargı sarıp gönderdiler ve 2 haftadır hiçbir değişiklik yok ayağında. En son istanbul floryaya götüreceğim ama mevcut şartlar elverirse inşallah. Size sorum şu kuşum su an tüy dökme dönemine girdi erkek muhabbet kuşu. Kırığından dolayı b vitamin ağrı kesici ve suyuna da vitaford katıyorum. her gün düzenli degsitirmeme rağmen suyunu bi damla bile içmiyor neden acaba zaten ayağı da kırık içim parçalanıyor bir de su hic icmiyor ama yem cok fazla yiyor. Aksama doğru bir yarım saat 1 saat boyunca aralıksız yem yiyor lütfen yardımcı olur musunuz

Zaten az su icerler.Siz görmeden içmiştir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kış da olduğu için az içiyorlar zorla ağzına dayayın 2 3 damla da içse ona yeter zaten. hepsini suyuna mı ekliyorsunuz?
valla götürün floryaya evet çok alıyorlar ama en azından düzeliyor hayvan düzelme şansı varsa güven veriyor yani. benimki de üstüne basamıyordu 10 gün falan topal gibi yaşadı acı çekiyordu yazık biyer getirin saralım kırıktır o falan dedi direk kafadan. floryaya götürdüm röntgen çekti tahlil yaptı kırıkla alakası yokmuş yumurta büyümesi ve yağ kitleleri olmuş onlar baskı yapıyormuş hariçten birsürü sorunu varmış ilaçları kullandık çok şükür diğer şeyler benim kuşun inadı yüzünden tam düzelmese de (şişkoluk gibi) ayağı normale döndü. kredi kartıyla ödedim hala borcunu ödüyorum o ayrı bi konu :D

kış da olduğu için az içiyorlar zorla ağzına dayayın 2 3 damla da içse ona yeter zaten. hepsini suyuna mı ekliyorsunuz?
valla götürün floryaya evet çok alıyorlar ama en azından düzeliyor hayvan düzelme şansı varsa güven veriyor yani. benimki de üstüne basamıyordu 10 gün falan topal gibi yaşadı acı çekiyordu yazık biyer getirin saralım kırıktır o falan dedi direk kafadan. floryaya götürdüm röntgen çekti tahlil yaptı kırıkla alakası yokmuş yumurta büyümesi ve yağ kitleleri olmuş onlar baskı yapıyormuş hariçten birsürü sorunu varmış ilaçları kullandık çok şükür diğer şeyler benim kuşun inadı yüzünden tam düzelmese de (şişkoluk gibi) ayağı normale döndü. kredi kartıyla ödedim hala borcunu ödüyorum o ayrı bi konu
valla götürün floryaya evet çok alıyorlar ama en azından düzeliyor hayvan düzelme şansı varsa güven veriyor yani. benimki de üstüne basamıyordu 10 gün falan topal gibi yaşadı acı çekiyordu yazık biyer getirin saralım kırıktır o falan dedi direk kafadan. floryaya götürdüm röntgen çekti tahlil yaptı kırıkla alakası yokmuş yumurta büyümesi ve yağ kitleleri olmuş onlar baskı yapıyormuş hariçten birsürü sorunu varmış ilaçları kullandık çok şükür diğer şeyler benim kuşun inadı yüzünden tam düzelmese de (şişkoluk gibi) ayağı normale döndü. kredi kartıyla ödedim hala borcunu ödüyorum o ayrı bi konu :D
Ya gerçekten mii Ayağı sarılı ama su an götürecek durumum yok yani iş güçten vaktim hic yok o kadar yolu gitmeye yoksa canım için beklemem giderim. Umarım bekledigimiz bu süreç onun için geç kalmışlık pişmanlığı olmaz. Bizimki kırık olduğundan ameliyat olur büyük ihtimalle fiyat kac olur bilmiyorum. Sizin ne kadardı?

valla götürün floryaya evet çok alıyorlar ama en azından düzeliyor hayvan düzelme şansı varsa güven veriyor yani. benimki de üstüne basamıyordu 10 gün falan topal gibi yaşadı acı çekiyordu yazık biyer getirin saralım kırıktır o falan dedi direk kafadan. floryaya götürdüm röntgen çekti tahlil yaptı kırıkla alakası yokmuş yumurta büyümesi ve yağ kitleleri olmuş onlar baskı yapıyormuş hariçten birsürü sorunu varmış ilaçları kullandık çok şükür diğer şeyler benim kuşun inadı yüzünden tam düzelmese de (şişkoluk gibi) ayağı normale döndü. kredi kartıyla ödedim hala borcunu ödüyorum o ayrı bi konu
Ya gerçekten mii Ayağı sarılı ama su an götürecek durumum yok yani iş güçten vaktim hic yok o kadar yolu gitmeye yoksa canım için beklemem giderim. Umarım bekledigimiz bu süreç onun için geç kalmışlık pişmanlığı olmaz. Bizimki kırık olduğundan ameliyat olur büyük ihtimalle fiyat kac olur bilmiyorum. Sizin ne kadardı?
Zaten az su icerler.Siz görmeden içmiştir.

Hic denk gelemediğim için görmemiş olabilirim evet. Teşekkür ederim

Hic kullanmadım onu. Kuşçularda vardır alayım o zaman sağ olun

Hic kullanmadım onu. Kuşçularda vardır alayım o zaman sağ olun
eczaneden rica edin oluyor onlarda damlalık. bizim röntgen çekildi dışkısı da sorunlu olduğu için 2 tane dışkı analizi yapıldı genel muayane ve 7 tane ilaç vitamin vs verdi 655 tuttu. muayane 150 röntgen 190 tahlil 70+70=140 ilaçların tanesi 25 den 7 tane 175 de o işte. ameliyat öyle çok gerekmedikçe yapmazlar bence mecbursa anca . haklısınız benim de kontrole götürmem gerekiyrdu ama imkanlar her zaman elvermiyor yolda da helak oluyorlar hava soğuk bende araba yok falan sorun hep böyle şeyler. kırık hemen iyileşmez ama zaten belki zamanı vardır daha zaten sarılıymış hareket edemez iyileşir inşallah

:rolleyes:o_O alt tarafı küçücük kuş ya 655 neee. Benimkinin kırığı ne olacak bilemiyorum. Su an alıp götürme durumum hic yok. Belki temmuzdan sonraya kalabilir. Oyuzden tek korkum o zamana kadar geç kalmış olur muyum diye. Umarım olmam. Ayağını üniv. vet hastanesindr sarmislardı. Yolu bana cok uzak. 2 kere gittim. artık veterinere götürmüyorum kendim sardım bana göstermişlerdi. Yani ne olacak bilemiyorum. Bazı hareketlerden vaz gecti mesela bütün gün tek kelime etmiyor, burun ısırıyordu onu yapmıyor, sürekli uyuyor,kafesin demirine denge sağlamak için gagasıyla tutuyor hep aşınmış gagası da vazelin sürdüm vs vs. Umarım ayağı kaynasa da götürene kadar geç kalmış olmam. Bir de banyo yapabilir miyim acaba o kadar ay yapmazsam olmaz değil mi yapmalı mıyım?

Malesef öyle diyorumya hala borcunu ödüyorum diye ve asla bitmiyor yani gittim ilaçları kullandım tamam tekrar gitmem gerekiyor ama bi daha götüremem e bu sefer başka şeyler de var düzeldi mi bilmiyorum çok zor ya sürekli bir şey çıkıyor normal mi kötü mü onu da bilmiyorum falan canım sıkılıyor. Zaten temmuza kadar ya düzelir ya kötü olur Allah korusun. Bence tunekte durmasın yerde dursun yemi suyu yere koy tünekleri çıkarıp daha önce de yazmıştım kolay hareket etsin iyice zorlamasın. Banyo yapadabilir sen sariyorsan zaten tekrar sararsin koy su isterse kendi yıkanır kış zaten çok ihtiyaç duymaz yapmasa da. Diğer sorunları duzelsin de.

Ya yapmadım mı sanıyorsunuz her seyi çıkardım kafesten yemini suyunu yere koydum yok dinlemiyor habire tırmanıyor kafes tellerine :D Çıkmak istiyor cok alışık dışarıya.bu sefer çıkarmayınca da gagasıyla şişşttt bebeğim diyor Çıkarın diye vuruyor gagasıni kafese ahahah yani ayağına cok üzülüyorum ama temmuzu beklemek zorundayım baska hiçbir alternatifim yok.

Kuşunuza video çekip atar mısınız.

Video açılıyor mu bilmiyorum amahttp://cloud.tapatalk.com/s/5e5bc3d89987d/VID_20200301_171319.mp4
8b93ff80e56c9575c452430c0ba9fedd.jpg

CASPER_VIA_M3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gelmedi.cevrenizde Eli yatkın birine yaptırın.Kusu daha kötü yapabilirsiniz.Uygun bant kullanın ve bantı deriye temas ettirmeyin...Uygun malzemeler de gerekli bunun icin.Mesela bez bant,Ona uygun güzel bandaj...Açarken bandı hassas davranabilmek icin sarmayı da ona göre yapmak gerekiyor.

Gelmedi.cevrenizde Eli yatkın birine yaptırın.Kusu daha kötü yapabilirsiniz.Uygun bant kullanın ve bantı deriye temas ettirmeyin...Uygun malzemeler de gerekli bunun icin.Mesela bez bant,Ona uygun güzel bandaj...Açarken bandı hassas davranabilmek icin sarmayı da ona göre yapmak gerekiyor.

Elimde veterinerden daha önce aldığım malzemeler var. Kendiliginden yapışan bez phalester bandaj var. Yapabilirim umarım ama parmaklarındaki hissizlik 3 haftadır geçmedi. Bu durumda 5 ay boyunca boyle sarıp yenileyip tekrar mi saracağım [emoji21]

CASPER_VIA_M3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri