Karadeniz Pet

kuşum için kuş kumuna gerek var mı ?

Berat Taşlı

Yeni Üye
öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak. ben kuşumu aldığımda 1 aylıktı. şu anda 3,5 aylık oldu kuşu aldığım petshopçu bana kuş kumuna gerek olmadığını söyledi ben de almamıştım. Sizce kuş kumuna gerek var mı ? kuş kumu almalı mıyım ? sorularımı yanıtlarsanız sevinirim

Kuş kumu sindirim için gerek var ve Grit kum kullanmalısınız.Kafeste ayrıca kalamar kemiği olmalı.
Kuşlar kuş kumunu fazla tüketmezler. 4 - 5 tane kullanırlar.Bazende gagalar ile içinde bulunan istiridye kabukları kırarak gagalarını düzeltirler.

Peki 2 yemliğin birine normal yem, diğerine kuş kumu mu koymalıyım yoksa ayrı bir kapta mı vermeliyim?

öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak. ben kuşumu aldığımda 1 aylıktı. şu anda 3,5 aylık oldu kuşu aldığım petshopçu bana kuş kumuna gerek olmadığını söyledi ben de almamıştım. Sizce kuş kumuna gerek var mı ? kuş kumu almalı mıyım ? sorularımı yanıtlarsanız sevinirim
Kuşlar dişlere sahip olmadıkları için mekanik sindirimi taşlıklarinda biriken bu kum taneleriyle yaparlar.Kullanmamaniz yemin tam sindirlememesine dolayısıyla kuşun zayıf düşmesine neden olabilir.Ayrica böyle durumlarda muhabbet kuşunuzun kustugunu farkedebilirsiniz.Kus kumu gereklidir mineral blok da kullanabilirsiniz.İyi forumlar.

Geri