Karadeniz Pet

kuşum kötüleşti

ilovemybirds12345

Yeni Üye
Merhaba benim kuşum eskiden zayıftı sonrasında kuruma tedavisi yaptık ve yeniden hareketlendi ama zayıflığı geçmedi son 1 haftadır çok tepkisiz normalde elimi hemen ısırır artık gagasına dokunuyorum çok bir şey yapmıyor gayet iyi uçabiliyor ama ciklemiyor kuşum yaklaşık 4 aylık dodex ampul koyun dendi koydum ama hala boyle lutfen yardjmci olun

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210913-200606_Gallery.jpg
    Screenshot_20210913-200606_Gallery.jpg
    339.2 KB · Görüntüleme: 61
evimde 6 tane ayni kafeste de bi tane kus var yalnızlıktan olacagini dusunmuyorum diski isterseniz de atarim ama gercekten yardima ihtiyacim var

Merhaba benim kuşum eskiden zayıftı sonrasında kuruma tedavisi yaptık ve yeniden hareketlendi ama zayıflığı geçmedi son 1 haftadır çok tepkisiz normalde elimi hemen ısırır artık gagasına dokunuyorum çok bir şey yapmıyor gayet iyi uçabiliyor ama ciklemiyor kuşum yaklaşık 4 aylık dodex ampul koyun dendi koydum ama hala boyle lutfen yardjmci olun
Dışkı fotoğrafı ekler misiniz

Dışkı fotoğrafı ekler misiniz
Az önce dışkı yapması için yem koydum, ekte fotoğraf. beni sevmediği için mi bilmiyorum ama elime alırken çok titriyor kanatları vs ayrıca göğüs kemiği hissediyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210913-211924_Gallery.jpg
    Screenshot_20210913-211924_Gallery.jpg
    100.4 KB · Görüntüleme: 58
Az önce dışkı yapması için yem koydum, ekte fotoğraf. beni sevmediği için mi bilmiyorum ama elime alırken çok titriyor kanatları vs ayrıca göğüs kemiği hissediyorum
Sizi sevmemesiyle alakası yok korkuyor doğal olarak, göğüs kemiğini ne derece hissediyorsunuz, anatomileri gereği zaten kemik bulunuyor o bölgede

Hassas tartı var mı, varsa ölçtünüz mü hiç?
İştah durumu nasıl, su içme durumu nasıl?
Kabarıyor mu kafasını gömüp uyuyor mu?

Birde aynı kafeste 6 kuş demişsiniz, uyguladığınız tedavi sanırım amfoteramisin. Mantar hastalığı için ve bulaşıcı bir hastalık.

Birde aynı kafeste 6 kuş demişsiniz, uyguladığınız tedavi sanırım amfoteramisin. Mantar hastalığı için ve bulaşıcı bir hastalık.
Yokk yanlış anladınız toplam 6 kuşum var 4ü bir kafeste diğer 2si aynı kafeste. Kuruma için de dodex ampul bactrim ve micostatin kullanmıştım.

Hayır tartımız olmadığı için hiç ölçemedim. Okulda olduğum için iştahını gözlemleyemiyorum gün içinde ama 1 saat önce biraz yem koydum önüne canlandı yeniden duruldu. Normalde kabarması yok ama dünden beri daha çok kabardığını görüyorum.
Hassas tartı var mı, varsa ölçtünüz mü hiç?
İştah durumu nasıl, su içme durumu nasıl?
Kabarıyor mu kafasını gömüp uyuyor mu?

Kuşunuzun gramını ölçme imkanınız var mı? Bir de birkaç dışkı yapsın öyle fotoğraf ekleyin.

Sizi sevmemesiyle alakası yok korkuyor doğal olarak, göğüs kemiğini ne derece hissediyorsunuz, anatomileri gereği zaten kemik bulunuyor o bölgede
Kuşumun bacakları bebekliğinde biz farketmeden kırılıp yanlış kaynamış o yüzden normalden biraz daha aşağıda duruyor. Elime gelmesi için parmağımı ayağına koyduğumda elime çıkarken hissediyorum orada bir kemik olduğunu.

Kuşumun bacakları bebekliğinde biz farketmeden kırılıp yanlış kaynamış o yüzden normalden biraz daha aşağıda duruyor. Elime gelmesi için parmağımı ayağına koyduğumda elime çıkarken hissediyorum orada bir kemik olduğunu.
ama normalden çok daha fazla, aynı şeyi kardeşinde kontrol ettim onda o kadar çok hissetmiyorum.

Kuşun yandan ve net fotoğrafını ekler misiniz

Kağıda yaptığı tek dışkı gibi mi hep dışkıları? O fena değil.

En kısa sürede kanatlılardan anlayan veterinere gidin, yoksa kanatlıdan anlayan herhangi bir veterinere gidin. Dışkıyı mikroskopla incelemelerini isteyin. Dışkıyı mikroskopta inceleyip, koksidiyoz ya da megabakter var mı diye bakabiliyorlar basit bir şekilde. Gerekli görürlerse swap testi yaparlar ama dışkısı kağıttaki gibiyse gerek yok sanırım, elinize yaptığı gibiyse, o dışkı kağıtta etrafında renkli hare bırakıcak gibi, bakteri kaynaklı enfeksiyon ya da sindirim sisteminde enfeksiyon olabilir.

En kısa sürede kanatlılardan anlayan veterinere gidin, yoksa kanatlıdan anlayan herhangi bir veterinere gidin. Dışkıyı mikroskopla incelemelerini isteyin. Dışkıyı mikroskopta inceleyip, koksidiyoz ya da megabakter var mı diye bakabiliyorlar basit bir şekilde. Gerekli görürlerse swap testi yaparlar ama dışkısı kağıttaki gibiyse gerek yok sanırım, elinize yaptığı gibiyse, o dışkı kağıtta etrafında renkli hare bırakıcak gibi, bakteri kaynaklı enfeksiyon ya da sindirim sisteminde enfeksiyon olabilir.
çok teşekkür ederim cevabınız için. dıskısı birkaç seferde bir çok sulu oluyor fakat en kısa sürede veterinerleria araştıracağım.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Daha erken saatlerde yanıt vermiştim ama gitmemiş sanırım. Şimdi kuşlardan anlayan bir veteriner araştırması yapıyorum. Bugün tüneğe daha çok yatar bir şekilde durduğunu farkettim. Ya çok solgun duruyor ya da çok normal. Gelişme olursa güncelleyeceğim. Iyi akşamlar.😊

Geri