Karadeniz Pet

Kuşum kabarıyor

A

Aysetursak

Guest
Yeni aldığım kuşumla çok iyi anlaşıyoruz uçuşunda ötüşünde yemek yemesinde ve dışkısında hiçbir problem yok ama bazen kabarıyor ve kaşınmaya başlıyor. Kabarmanın hastalık belirtisi olabileceğini duymuştum sizce nedir veya ne yapmalıyım?

Her şeyi hastalığa yorumlamamak lazım, benimkimlere üfledinmi kabarıp kaşınıyor, bu tüylerin arasını daha iyi açıyor ve istediği bölgeyi daha rahat kaşıyor. Hastalık beriltisi olarak devamlı kabarık, haraketsiz, ishal vs durum varsa olabilir.

Haklısınız. Cevap için teşekkür ederim ama insanlar bir sürü şey söylüyor ben de tedirgin oluyorum :) bi şeyi yoktur ya neşesi yerinde maşallah kuşumun :)

Mert beye katılıyorum

Benim kuşumda bu şekilde inşallah önemli bişeyi yoktur.

genelde kaşındıkları zaman kabarıyolar benim kuşlarda böyle önemli bişey oluğunu sanmıyorum

Şu anda sürekli olarak kabarık ve hareketsiz tüm gün böyleydi iştahsızlık problemi olmadı ama çok hareketsiz kaldı

Şu anda sürekli olarak kabarık ve hareketsiz tüm gün böyleydi iştahsızlık problemi olmadı ama çok hareketsiz kaldı

+++++ aynen benimkisi de böyle. yanına yaklaşında düzeltiyo tüylerini fakat ortam sessizken hep kabarık. iştahı yerinde ishal yok. kabarık durmasa ne güzel olucak :)

Geri