Karadeniz Pet

Kuşum kafasını çarptı bir miktar kanadı 😔

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Herkese Merhabalar.
Evde yoktum babam kuşun kafesini açık bırakıp evden çıkmış. Eve gelmeye hava kararmıştı ve geldiğimizde kuşun kafasının üzerinde kan vardı 😔 muhtemelen korktu ve kafasını çarptı. Şimdi dalgın, şaşkın, korkak bir şekilde duruyor sürekli uyku halinde. Kafasında ki tüyler duruyor ama belirgin bir kan lekesi var. 😔 Simdi ne yapabilirim ne yapsam iyileşir? Beyin de hasar var mıdır nasıl anlarım lütfen yardımcı olur musunuz çok üzüldüm. Resimleri aşağıda 👇🏻
IMG_20210318_220501.jpg

Yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen 😔

Strese girmiştir b vitamini takviyesi yapın beynin de hasar varsa kuş uçmasında sorun olur yalpalar vs onun için tomografi çekilmesi lazım veterinerde

Herkese Merhabalar.
Evde yoktum babam kuşun kafesini açık bırakıp evden çıkmış. Eve gelmeye hava kararmıştı ve geldiğimizde kuşun kafasının üzerinde kan vardı 😔 muhtemelen korktu ve kafasını çarptı. Şimdi dalgın, şaşkın, korkak bir şekilde duruyor sürekli uyku halinde. Kafasında ki tüyler duruyor ama belirgin bir kan lekesi var. 😔 Simdi ne yapabilirim ne yapsam iyileşir? Beyin de hasar var mıdır nasıl anlarım lütfen yardımcı olur musunuz çok üzüldüm. Resimleri aşağıda 👇🏻
Ekli dosyayı görüntüle 53896
Ne yapılır bilemiyorum ama yara olan kısmı mikrop kapmaması için oksijenli su veya tentürdiyot ile temizlemeyi deneyebilirsiniz.
Herkese Merhabalar.
Ekli dosyayı görüntüle 53896
Yarasının nerede olduğuna bakın ve temizlenmesi gerekiyorsa mikrop kapmaması için oksijenli su veya tentürdiyotlu kulak çubuğu ile temizleyebilirsiniz. Yarına kadar durumunu gözlemleyin kötüye gittiğini düşünüyorsanız veterinere götürmeniz lazım.
Umarım bir şeyi yoktur, geçmiş olsun 😔

Ne yapılır bilemiyorum ama yara olan kısmı mikrop kapmaması için oksijenli su veya tentürdiyot ile temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Yarasının nerede olduğuna bakın ve temizlenmesi gerekiyorsa mikrop kapmaması için oksijenli su veya tentürdiyotlu kulak çubuğu ile temizleyebilirsiniz. Yarına kadar durumunu gözlemleyin kötüye gittiğini düşünüyorsanız veterinere götürmeniz lazım.
Umarım bir şeyi yoktur, geçmiş olsun 😔
Çok teşekkür ediyorum sağ olun.
Oksijenli su tentürdiyot ikisi de maalesef elimde yok.

Evet bu ama siz isterken terramycin yara kremi deyin

Kremi aldım ve kan olan yere çaldım ama ağzına kaçtı birazcık yanlışlıkla. Kulak çöpü ile yapıyordum cöpü ısırdı. Bir şey olma inşallah
Bir şey olmaz ama daha dikkatli olun. Korksa da birkaç saniye gagasını tutup sürebilirsiniz

Geri