Karadeniz Pet

Kuşum kafesi dışarıdan daha çok seviyor

Tyronberkay

Yeni Üye
1.5 aydır bende olan muhabbet kuşum kafesini dışarıdan daha çok seviyor ilk aldığımdan beri düzenli olarak hergün hemen hemen dışarı çıkarmaya özen gösterdim ilk zamanlar avucuma alıp çıkarıyodum çıkmak istemedigi zaman daha sonra avuca almanın güvenlerini kırdığını okudum biyerde parmağıma bindirip çıkarmaya çalışıyorum ama hep geri içeri kaçıyor tam kapıdayken kafesinin kapısını açık bırakıyorum kapıya geçiyor orda ortalıgı izliyor dışarı çıkmıyor ne yapabilirim dışarıya alışması için.

Kuşun rahatı için kuşu çıkarıyorsun ama rahat bırak kuşu istediğinde girip çıkar ben hiç zorlamam kafesleri gün boyu açık öyle takılıyorlar bazen hiç çıkmıyorlar. Ayrıca kanatlarına dokunmayın tuttuğunuzda güveninin kırılma sebebi bu. Kanatları savunma mekanizmalarıdır.

Kuşun rahatı için kuşu çıkarıyorsun ama rahat bırak kuşu istediğinde girip çıkar ben hiç zorlamam kafesleri gün boyu açık öyle takılıyorlar bazen hiç çıkmıyorlar. Ayrıca kanatlarına dokunmayın tuttuğunuzda güveninin kırılma sebebi bu. Kanatları savunma mekanizmalarıdır.
Dediginiz gibi rahat etsin kafese kapali kalmasin diye ugrasiyorum cikmasi icin ama dediginiz gibi yapicam bundan sonra cok ustune gitmicem kafesinin kapisini acik birakicam istediginde ciksin zaten suandada cok farkli bisey yapmiyorum sadece elime bindiginde disari dogru cikarmaya calisiyorum fakat geri iceri.kaciyo ilk zamanlar cikiyodu son 1 haftadir falan boyle yapmaya basladi

Dediginiz gibi rahat etsin kafese kapali kalmasin diye ugrasiyorum cikmasi icin ama dediginiz gibi yapicam bundan sonra cok ustune gitmicem kafesinin kapisini acik birakicam istediginde ciksin zaten suandada cok farkli bisey yapmiyorum sadece elime bindiginde disari dogru cikarmaya calisiyorum fakat geri iceri.kaciyo ilk zamanlar cikiyodu son 1 haftadir falan boyle yapmaya basladi
Benim kuşumda bazen öyle yapıyor bunlar normal şeyler zorlamayın bırakın nasıl istiyorsa öyle yapsın ☺

Bu muhabbet kuşlarının genel durumu.Bazen kafesten çıkarlar uçarlar bazen de kafesin kapısına veya üzerine oturup sizi izlerler.Onlarında bir psikolojisi var o gün hangi mod da ise öyle takılırlar.

Geri