Karadeniz Pet

Kuşum kanat çırpamıyorrr

Baileys

Yeni Üye
Önceden uçan kuşum uçamıyor arkadaşlar çok ciddi hastalandı bu hastalık sürecinde kafesten dışarı çıkarmadım hastalığı biraz geçince elime alayım dedim uçan kuş uçamıyor acaba hali falan mı yok dedim bi kaç gün sonra yine aynı şey kanatlarını aşağıya doğru eğiyor yukarı çıkaramıyor yarım tur çırpıyor her tarafa zıplayarak gitmeye çalışıyor canı da yanmıyor yem falan yiyor.

Ekli dosyalar

• 37D57F4D-2114-4502-A3FA-25C0277F45EF.jpeg
    37D57F4D-2114-4502-A3FA-25C0277F45EF.jpeg
    846.2 KB · Görüntüleme: 31
  • 86D55DC4-A5D4-41E2-BF12-FE3BB00E286B.jpeg
    86D55DC4-A5D4-41E2-BF12-FE3BB00E286B.jpeg
    817.1 KB · Görüntüleme: 28
  • 93E52B76-8C75-4E49-BBB6-98531BD43427.jpeg
    93E52B76-8C75-4E49-BBB6-98531BD43427.jpeg
    833.1 KB · Görüntüleme: 23
Pek bilgim yok ama hersey olabilir hastaligindan kalan bi sorun yada cereyanda kalma sonucu kismi felc gibi yada uzun sure ucurulmayan kuslarda kanat uclarinda kan birikir diye yazi okumustum onla alakali olabilir. Yakinda kuscu yada veteriner varsa en kesin cevabi onlar verebilir bence.

kan falan yok veterinere götürdüm bir şey yok dedim ama çoğu vet muhabbet kuşundan anlamıyor.

Veterinerden daha cok kus ureticilerine guveniyorum ben. Bizim burda da var kuscu hem uretim yapiyor hem satisini. Sonucta surekli kusla ilgileniyolar hastalik bakim konusunda bilgililer. Isin ehli kus uretimi yapan birine goster bence

Uzun sure ucmadigi icindir bence hasta olsa baska bi belirtisi olur diye dusunuyorum .hangallasmistir yag bagliyolar bildigim kadariyla uzun sure ucamayinca minik mink alistirma yapin .uretici falan degilimde benimkide o sekilde ucamiyor uzun suredir hasta elime alip koltugun ustunde az az ucurmaya calisiyorum biraz acildi kafesi biraz uzaktaysa ona ucabiliyo artik.

Evet

Yağlanma var gibi durmuyor. Siz uçma alıştırmaları yapın, bol bol kafesten çıkarın. Kuş eski formunu yakalayacaktır.

bana sağlıklı bi kuş gibi geldi. bi süre kafeste kalan kuşlarda tembellik gibi bişey oluşuyo. o yüzden uçamama değil de uçmayı tercih etmeme gibi bi şeyle karşılaşmış olabilirsiniz. uçmaya teşvik edin bol bol. birden uçma yeteneğini kaybetse ciddi bi hastalığı olur ve uçamamak haricinde başka belirtiler de verir diye düşünüyorum

Gamze hanım kuş uçmaya yelteniyor ama sanki yapamıyormuş gibi bir de kanatlarını açarken aşağıya doğru yukarı doğru çırpamıyor

Hİç böylesiyle karşılaşmadım umarım geçicidir

isterseniz kanatlarını elinizle açıp fotoğrafını çekip atın. tüylerinde herhangi bir problem, eksik falan var mı diye bakarız. aynı şekilde video atarsanız da iyi olur. az yüksek bi yerden bırakın, uçurmaya çalısın bakalım. o anın videosunu çekin. dışkı fotoğrafı da atın. yemesi içmesi nasıl? hastalık atlattı demişsiniz. tam olarak ne hastalığı; kaç gün, nasıl bir tedavi uyguladınız? ne kadar kafeste kaldı? daha detaylı bilgi verirseniz daha çok yardımcı olmaya çalışırız.

Şimdi uyuyor yarın atacağım lakin bu siteden sanırım video atılamıyor var bi videosu

Bende vidyo atamamistim yaaa. Bide taa 2016da acilmis bir konu buldum ona bi yorum yapamiyormuyum tam bizimkinin hastaligiyla ilgili.konuyu acan kisiye bildirim gitsin istemistim ama konuda cevapla ve yorum yeri yok.kapali

Ben de demin limona baktım kötü görünüyor umarım tez zamanda sağlığına kavuşur

Ben de demin limona baktım kötü görünüyor umarım tez zamanda sağlığına kavuşur
Insallah yaaa ayni konuyu birisi acmis 2sene once neredeyse .bi ilac yazmis ama iylestimi iylesmedimi nasil kullandi .sormak istiyorum ama yok..girmiyor heralde artik

videoyu youtube, vimeo gibi bi siteye yükleyin. ordan linkini buraya atın.

Elimle saldığım video burada mevcut kanatlarını hareket ettirdiğim

Geri