Karadeniz Pet

Kuşum kokuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Serenlimon

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum kuş kokuyor tüm odada onun kokusu . Misafir gelince çok utanıyorum kışın hiç havalandıramam da evi . Bu kuş kokusu nasıl geçer ?

Kuşların kendine has kokuları olur zaten. Kafesini sıkça temizleyin, altındaki kağıdı sıkça değiştirin. Haftada bir kez banyoluk takın.(içinde ılık su olmalı) Kuş ihtiyacı varsa banyoluğa girer yıkanır. Siz yıkamayın. Bunlara dikkat ederseniz yoğun koku azalacaktır.

Bir kaç günde bir altını temizleyin ben 2 günde bir temizliyorum her gün suyunu birde Çeşmede kendisinyıkanıyor açıyoruz istiyorsa yıkanıyor tüm malzemeleri temizleyin

Bir kaç günde bir altını temizleyin ben 2 günde bir temizliyorum her gün suyunu birde Çeşmede kendisinyıkanıyor açıyoruz istiyorsa yıkanıyor tüm malzemeleri temizleyin
Bugüne kadar baktığım veya gördüğüm sağlıklı muhabbet kuşlarında kötü veya dayanılmaz koku almadım ,aksine hoşuma giden bir koku oluyor.
Kuşunuzun sağlıklı olduğundan emin olun bence

Kuş kokusu çok güzel aslında. Belki sizinkinde başka bir problem vardır. Temizliğe özen gösteriyor musunuz?

Arkadaşlar kuşum kuş kokuyor tüm odada onun kokusu . Misafir gelince çok utanıyorum kışın hiç havalandıramam da evi . Bu kuş kokusu nasıl geçer ?
Muhabbet kuşlarının
Kuşunuzun sağlık durumu iyi ise ve kafes temizliğine dikkat ediyor iseniz muhabbet kuşlarında koku problemi olmaz.

1.) Kuşunuzun kuş kokması kadar doğal bir şey yok.
2.) Kuşunuzun kokması utanılacak bir durum değil.Ya kedi veya köpek besleseydiniz de misafirlerinizin yanında yellenseydi. :D
3.) Kuşunuzu her gün başka bir odaya koyup,kuşunuzun bulunduğu odayı 15-20 dk havalandırmanız hem sizin hemde kuşunuzun sağlığı için önemli.Bunun yanında kafes ve oda temizliği de önemli.

Şu anda ben kuş kokusu yönünden şanslıyım.Sultanım Lütfü hiç kokmuyor....Bana göre Lütfü doğada yaşasaydı ,en şanslı kuşlardan biri olabilirdi.Hiç bir yırtıcı kuş veya sürüngen onun kokusunu alamayacaktı.

Bulaşık dururlarken hep tepemdeydi Bir gün cesaret etti o gün bugündür Çeşme altında yıkanıyor ama banyoluğa hiç girmedi avucuma su birikintisi yapıyorum ohh bir güzel yıkanıyor
Bizim ki dişi yabani . Kafesine banyoluk koyuyorum yok oraya bile girmiyor

bilgi amaçlı olmayan mesaj girmek istemiyorum ama kuşum kuş kokuyor demek de ne bileyim yani:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri