Karadeniz Pet

Kuşum kursak mantarı mı?

Mrvgok

Yeni Üye
Herkese Merhaba

Benim yaklasık 8 yaşlarında erkek bir kanaryam var. yaklaşık 1 ay once kuşumun kafesını temızleyecegım sırada, normalde kanaryalar cok hassas korkaktır. Ele gelmez vs. Kuşum hıc kaçmadı ve resmen kedı gibi durdu başını vs okşadım tepki vermedı. Normalde başını okşamayı bırakın elıme zor alırım uçar sürekli. Bır garıplık oldugunu anladım .izlemeye aldım o sırada bır gözü kızardı etrafı yanı. Ertesı gun sabah goz etrafındakı tuyler dokulmus ve gozunun hemen ustunde bır sıvılce cıkmıstı.kabarık sekılde tunekte duruyordu.dışkısı siyahtı. hemen vet e gıttık. Neo terramcyn amınasol verdı 5 gun kullan dedı. Ama ılac işe yaramadı. İlacın son gunu bı anda fenalaştı Tabana indi solunumu azdı. Hemen vet e gıttık küveze kondu. Sabaha kadar dayanamayabılır dedı. Sabah aradım yaşıyordu 5 gun iğne tedavısı olcak burda kalması lazım dedı. Yedıği yemlerı sindiremiyor yemler kana karısmıo buyuzden zayıflıyor kurumaya gırıyor dendı bana. 5 gunun sonunda lımon gayet iyi tabı eskı halı gibi deıl ama ara ara ötuyor hareketli vs. O şiş göz indi. Bu arada ben gozune gentagut damlattım 2 sefer sadece. Oda cok iyi geldi. Gözüde göruyor cok sukur. Şuan yemesi içmesi iyi eski hali gibi olmasada hareketli ötüyor ama eskisi gibi değil. Solunumu cok hızlı bazen sallanıyor ama bazen. Arada kısık bır ses cıkarıyor konusmakmı ıstıyor otmek mi yoksa solunumdan dolayımı bılmıyorum. Yukleyecegım buraya. Agzını ara ara gevıs getırıyormus gibi kımıldatıyor. Agzında sıvı varmış gibi ses cıkarıyor. Kusma hareketi yapıyor ama kusmuyor. Boyun kısmı tüyleride döküldü bu arada .azıcık. Yardımcı olur musunuz bana onu kaybetmemek için elimden geleni yapıyorum.

Sallanarak ara ara bu sekılde solunum ama genelde cok hızlı solunum

Hocam dışkı fotoğrafları yüklendikten sonra yardımcı olurmusunuz arkadaşımıza bir hayli endişeli haklı olarak... @Recai

Dıskı resımlerı

Ekli dosyalar

• 965FDB4F-3017-4F04-8725-64C07FE9D3CE.jpeg
    965FDB4F-3017-4F04-8725-64C07FE9D3CE.jpeg
    872.7 KB · Görüntüleme: 44
  • D947195F-984C-4A45-A5FF-379CF6EC5242.jpeg
    D947195F-984C-4A45-A5FF-379CF6EC5242.jpeg
    782.3 KB · Görüntüleme: 39
Dışkı

Ekli dosyalar

• F4775315-2E5E-4058-BE95-00F67DBDAADC.jpeg
    F4775315-2E5E-4058-BE95-00F67DBDAADC.jpeg
    744.9 KB · Görüntüleme: 42
Yiyip içmesi nasıl? Gözü düzeldimi? Tek sorun şuan sıkıntımı? Sessiz bir mekanda sadece kuşun sesi olcak şekilde videoda koyabilirmisiniz solunumla ilgili @ADRIAN hocada çok kişiye yorum yazmış forumda ilgilenecektir görünce..

Yiyip içmesi nasıl? Gözü düzeldimi? Tek sorun şuan sıkıntımı? Sessiz bir mekanda sadece kuşun sesi olcak şekilde videoda koyabilirmisiniz solunumla ilgili @ADRIAN hocada çok kişiye yorum yazmış forumda ilgilenecektir görünce..
Tek sorun solunummu yazmak istedim..

Kabarık duruyor gibi belkide üşütmüştür sulu tıksırma varmı? @Süleyman YERLİ hoca bana ağzını devamlı açıp kapatıyorsa kursak mantarı olabilir demişti ancak daha fazla belirti gerek tabiki tek bir belirtiyle şudur denmiyor onu öğrendim en azından.. endişelenmeyin yemek yiyip içsin ortam ısısı uygun olsun şimdilik yapabilceğimiz bu hocalar dönsün ona göre hareket edersiniz inş..

kuyruk cok oynuyor cok hızlı nefes alıyor yanı eskıden boyle değildi fark var bence bilemıylrum napcamı şaşırdım. @Recai @cetu

Tek sorun solunummu yazmak istedim..
gözü indi evet. Bayadır iyi. Yanı hiç canlı değil diyemem arada suluguyla oynar öter hareketli ama arada durgunlaşıyor solunumunda ses yok cok nadir mınık sesler cıkarıyor. Hırıltı vs yok. Ağzını açıyor evet ama solunumdan sebepmı acıyor kursak mantarımı bılmıyorm ki

gözü indi evet. Bayadır iyi. Yanı hiç canlı değil diyemem arada suluguyla oynar öter hareketli ama arada durgunlaşıyor solunumunda ses yok cok nadir mınık sesler cıkarıyor. Hırıltı vs yok. Ağzını açıyor evet ama solunumdan sebepmı acıyor kursak mantarımı bılmıyorm ki
Küvezde kalmış sizden ayrı kalmış korkmuşta olabilir ondan bile yapabilir bilemiyorum dediğim gibi yesin içsin ve devamlı dışkıyı gözlemleyin düzelecek eski haline elbet gelecek ilaç kullanmışsınız mesela burda ve youtubeta bir çok videoda ilaç kullanımında sonra probiyotik ve vitamin takviyeleri yapılması öneriliyor gücü kuvveti toplanması için. Eminim söylecekler. Siz sakin kalın korkmayın..

Küvezde kalmış sizden ayrı kalmış korkmuşta olabilir ondan bile yapabilir bilemiyorum dediğim gibi yesin içsin ve devamlı dışkıyı gözlemleyin düzelecek eski haline elbet gelecek ilaç kullanmışsınız mesela burda ve youtubeta bir çok videoda ilaç kullanımında sonra probiyotik ve vitamin takviyeleri yapılması öneriliyor gücü kuvveti toplanması için. Eminim söylecekler. Siz sakin kalın korkmayın..
Evet evet probıyotık ve multıvıtamın var evde.ilaç kullandıgım ıcın kullanıcam kullanmam lazım

Geri