Karadeniz Pet

Kuşum kursak mantarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mrvgok

Yeni Üye
Herkese merhaba. Kuşum kursak mantarı fakar kusması yada agzından salya gelmesi vs yok. Kusarmıs gibi yapıyor birde agzında sıvı varmış gibi ses cıkarıypr. Asıl konu solunumu cok hızlı. Bu hastalık solunumu etkıler mi? Yem yıyo su ıcıyor. Bı sure hareketlıyken bır sure cok durgun oluyor. Trıflucan aldım kullanmaya basladım. Ama solunumundaki sıkıntının mantarın buraya yayıldıgını dusunuyorum. Bu ılaç iyi gelir mi

Ekli dosyalar

• 19E840E2-FF61-475A-91C5-F8C191C3AD3B.jpeg
    19E840E2-FF61-475A-91C5-F8C191C3AD3B.jpeg
    957 KB · Görüntüleme: 44
Ama bazen ince ve koyu renk yapıyor
Tek dışkı ile yorum yapmak doğru olmaz. Birkaç dışkı daha yapsın öyle bakalım.
Video da ben bir sorun göremedim, daha iyi bir video çekme imkanınız var mı?

Ekli dosyalar

• 6B077062-0453-401F-9333-7BBAA1655AED.jpeg
    6B077062-0453-401F-9333-7BBAA1655AED.jpeg
    278.5 KB · Görüntüleme: 40
Tek dışkı ile yorum yapmak doğru olmaz. Birkaç dışkı daha yapsın öyle bakalım.
Video da ben bir sorun göremedim, daha iyi bir video çekme imkanınız var mı?
Yem yıo su ıcıo bir gozu en başlarda şişti beze cıktı etrafı dokuldu suan şişlik indi ama tuyler yok. Diğer gozununde baktım dokuluyor gibi. Birde şimdi baktım dıskıda beyaz kısımda baloncuk vardı. Cok sık olmuyo ama 2. Denk gelısım bu baloncuga.

Kuş dışkıların yanındki yemleri yemiyor değilmi?

Kursak mantarı teşhisini neye göre koydunuz? Kursak mantarı ile solunumun bağlantısı olup olmadığını bende merak ediyorum umarım en kısa zamanda dönüş yapılır takipteyim bende. Birde hala trflcn kullanıyormusunuz ve bir değişiklik varmı?

Kursak mantarı teşhisini neye göre koydunuz? Kursak mantarı ile solunumun bağlantısı olup olmadığını bende merak ediyorum umarım en kısa zamanda dönüş yapılır takipteyim bende. Birde hala trflcn kullanıyormusunuz ve bir değişiklik varmı?
Merhaba veterınere goturdum o teshıs koydu ve trflcn kullanmamı önerdı. 4 gun oldu agzından sıvı ses cıkarması ve kusma hareketı yok suan ılac ışe yarıyor ama en az 1 hafta kullancam yanı 3 gun daha. Sıkıntı solunumu zaten. Bu tedavı bıtsın ona bakılcak. Bagısıklık dusuyormus bu kursak mantarında. Boylece solunum vs de etkılenıyormus

Ama benımkı basındaydı. Kusma salya yoktu. Kusma hareketı ve agzında sıvı varmıs gbı şapurdarma vardı.Sızınde başındaysa vakıt kaybetmeden trflc alın. Tedavısı bıtınce solunum ıcın vet e gıdın bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri