Karadeniz Pet
Şimdi de böyle yapti fakat bu dışkılardan hemen 1 dakika önce ağızına vitamin vermiştim bundan dolayı böyle yapıyor sanirim. Çünkü hep normal yapıyor.
Kuş aç olabilir dışkı bunu gösteriyor. Beslendiğine emin misiniz?

Kuş aç olabilir dışkı bunu gösteriyor. Beslendiğine emin misiniz?
Evet kendi elimle avcumda yem yedirmeye çalışyorum zar zor yiyor.Az önce avcumda tekrar biraz yedi sonra bırakınca kafesine koydum.Kafesinde de dal darı ve kendi yemi var neden yemiyor anlamıyorum..

Kafeste sürekli darı bulunursa tohum yemi yemez. Sadece gün ortalarında darı verin.

Sorunun ne olduğunu bilmeden vitamin, ilaç, krem namına ne önerilirse önerilsin kullanmayın.

38 gram bir kuş için çok zayıf değil. Kullandığınız ilaçlara ara verin, dışkıları düzelir. Sorunu anlamadan bir müdahalede bulunmak, yarardan çok zarar verir.

Kafeste sürekli darı bulunursa tohum yemi yemez. Sadece gün ortalarında darı verin.

Sorunun ne olduğunu bilmeden vitamin, ilaç, krem namına ne önerilirse önerilsin kullanmayın.

38 gram bir kuş için çok zayıf değil. Kullandığınız ilaçlara ara verin, dışkıları düzelir. Sorunu anlamadan bir müdahalede bulunmak, yarardan çok zarar verir.
Göğüs kemiği çok sert ve belli en çok bundan korkuyorum.Tavsiyelerinizi uygulayacağım teşekkürler

Dediginizden beri dışkıları düzgün gibi arada nadiren sulu yapıyor.Fakat hala yem yemiyor.Yaklasik ne kadar zamanda bir yemek yiyorlar normal zamanda?

Yem taze mi ?
3-4 saatten az bir sürede kursakları boşalır ve yem yeme ihtiyacı hissederler.
Birşey farkettim bu kuşun iştahı yok fakat bir masamız var.Ne varsa kafesin üstüne koysam bile gidiyor o ahşap masaya konuyor masayı ve üstündeki nesneleri kemiriyor.Belki masadan yem yer diye düşündüm yem koydum umrunda değil masayı kemiriyor.Neden ki ?

Neden yem yemediği hakkında bir bilgim yok. Videodan da anlaşılmaz. Telaş edip farklı farklı ilaç, merhem, vitamin vs.kullanmayın. Kuşla ilgili çok endişe ediyorsanız veterinere gidin ve tahlil isteyin.
Dışkılarını atın, ona göre bir yorum yapar bilgili arkadaşlar.

Neden yem yemediği hakkında bir bilgim yok. Videodan da anlaşılmaz. Telaş edip farklı farklı ilaç, merhem, vitamin vs.kullanmayın. Kuşla ilgili çok endişe ediyorsanız veterinere gidin ve tahlil isteyin.
Dışkılarını atın, ona göre bir yorum yapar bilgili arkadaşlar.
Az önce tohum yeminden yedi karnını doyurdu biraz.Benim merak ettiğim neden masayı kemirdigiydi aslında.Sanırım kendi yansımasını gördüğünden çünkü başka hiçbir yerde yapmıyor yanıt için teşekkürler. İştah açmak için önerisi olanlar yazarlarsa sevinirim.

Günün büyük kısmını uyuyarak geçiriyor ve hala az yem yiyor yardımcı olan yok mu ?

Kuşun durumu gittikçe iyilesiyor iştahı açılmaya başladı yardımcı olanlara teşekkür ederim eğer kötüleşirse tekrar yazacağım.Tekrardan yardim edenlere teşekkürler

Arkadaşlar durumu ağırlaştı.Nefes alırken tık tık sesler geliyor ve nefes alırken vücudu ileri geri gidiyor.Yemek yemeyi iyice bıraktı ve kabarık duruyor. Halsiz duruma düştü. Yardım edin lütfen.

Nefes alma sıkıntısı gitti burnu tıkalıydı sanıyorum ki.Ama iştahını 1 haftadır bir türlü açamadım şırınga ile mama veriyoruz destek olarak ve suyuna suya konulan vitaminden koyuyoruz.Suan başka bir destek vermiyoruz.Tavsiyeniz var mı iştahı için çünkü zayıflıyor biraz.Normal yemi ile aspuru karıstirdim öyle koydum yemliğine ayrıca dal darı da asılı ama yemiyor.Nadiren birkaç ısırık alıyor.Iştahinı açsam düzelecek gibi kuş.İştah için ne yapmam gerekiyor?

Geri