Karadeniz Pet

Limon Kuş.7

Yeni Üye
Kuşum yaklaşık 3 haftadır kabarık ve az yem yiyor.Ilk hafta birkaç kere kustu.Pek şüphelenmedim boğazında yem falan kalmıştır diye düşündüm ve 1 hafta içinde geçti.Fakat kuşumun göğüs kemiği belirgin bir şekilde elle hissediliyor. Dal darı veriyorum ve bir tek onu iştahla yiyor normal yem yediğini pek görmüyorum.Kursak mantarı ilacı ve vitamin desteği veriyoruz.Dıskılari normal ve oda sıcaklığı da normalden sıcak yani ondan kaynaklanacağını sanmıyorum.Kısaca kuşumun özeti kabarık,iştahsız,keyifsiz,zayıfladı,3 günde bir dışkıları popo kısmına yapışıyor,göğüs kemiği elleyince sert bir şekilde hissediliyor. Bu mutlaka veterinere götürmeye çalışacağım.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kursak mantarında kokulu istifra olması gerek diye biliyorum siz neden kursak mantarından şüphelendiniz ?

Kursak mantarında kokulu istifra olması gerek diye biliyorum siz neden kursak mantarından şüphelendiniz ?
Salyalı kusuyordu 1 hafta boyunca ve her yem yedikten sonra gagasını bir yerlere sürtüyordu.Gagasını sürtmeye devam ediyor,kusması durdu fakat hala 4-5 günde bir kusuyormuş gibi yapıyor bu yüzden ilaç veriyoruz

Probiyotik ve vitaminle süreci destekleyebilirsiniz.Kuruma zaten kuşun zayıflaması kuşun yemek yemesi lazım enerjisini toplaması lazım.Kursak mantarı bilmiyorum yormuş olabilir tabikide.

Göğüs kemiği bu şekilde triflucan ilacı verecektik bulamadık 3 eczaneden de. başka tavsiyesi olan var mı

Ekli dosyalar

• 20210406_202053.jpg
    20210406_202053.jpg
    831.9 KB · Görüntüleme: 70
Kafesin tabanına peçete serin bir kaç dışkı yapsın buraya gönderin kuş zayıflamış yumurta maması falan da verin yemiyorsa çay kaşığı ucu ile siz yedirmeue çalışın kuş zayıflamış

Göğüs kemiği biraz çıkmış ondan zayıflamış dedim

Göğüs kemiği biraz çıkmış ondan zayıflamış dedim
Dışkısını birazdan göndereceğim ve ağzına yem dışında başka birşey sokamıyoruz bir tek sıvı ilaç ve vitamin sokabiliyoruz yumurta maması yiyeceğini sanmıyorum ama deneyeceğim.İlac öneriniz var mı?

Yumurta sarısını su ile muhallebi gibi yapın dışkı yı görmeden ilaç vermek yanlış olur

Kuruma diye bir hastalık yoktur! Havlu kağıt üzerinde birkaç dışkı örneği paylaşın, bakalım..

Bir kaç dışkı daha yapsın da hep böyleyse dışkı eğer eczaneden ge oral alıp kullanın ve kuş aç gibi geldi biraz

Şimdi de böyle yapti fakat bu dışkılardan hemen 1 dakika önce ağızına vitamin vermiştim bundan dolayı böyle yapıyor sanirim. Çünkü hep normal yapıyor.

Ekli dosyalar

• 20210406_220227.jpg
    20210406_220227.jpg
    443.8 KB · Görüntüleme: 50
Normal dışkıları bu şekilde.(Dal darı kabuklarına aldanmayın dışkıyla alakalı değil)

Ekli dosyalar

• 20210406_220759_mfnr.jpg
    20210406_220759_mfnr.jpg
    564.1 KB · Görüntüleme: 59
Şimdi de böyle yapti fakat bu dışkılardan hemen 1 dakika önce ağızına vitamin vermiştim bundan dolayı böyle yapıyor sanirim. Çünkü hep normal yapıyor.
Neden ağzından vitamin verdiniz? Bazen anlamakta güçlük çekiyorum bu yollara neden başvurduğunuzu...

Geri