Karadeniz Pet

Kuşum kusacak gibi oluyor

Pufitolito

Yeni Üye
Merhabalar, Pufi 2 yaşında erkek muhabbet kuşu, 1 hafta önce tüy döktü ama normalden daha az olacak şekilde o sıra farkettim ki yem yedikten sonra özellikle 1 tane yemi ağzında bekletip gagasını hızlı hızlı açıp kapatıyor. Başta yemi yutamadığından korktum ama hayır normal bir şekilde yemini de yiyor. Bugün de arada kusacakmış gibi hareketler yapıyor sizce bir şeyi var mı, yoksa boşa mı evhamlanıyorum?

d
Merhabalar, Pufi 2 yaşında erkek muhabbet kuşu, 1 hafta önce tüy döktü ama normalden daha az olacak şekilde o sıra farkettim ki yem yedikten sonra özellikle 1 tane yemi ağzında bekletip gagasını hızlı hızlı açıp kapatıyor. Başta yemi yutamadığından korktum ama hayır normal bir şekilde yemini de yiyor. Bugün de arada kusacakmış gibi hareketler yapıyor sizce bir şeyi var mı, yoksa boşa mı evhamlanıyorum?
bu hareketi yaptığı bir video ve kuşun dışkısının fotoğrafını atar mısınız?

merhaba, telefondan video çektim ama mp4 uzantılı olduğu için paylaşamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

IMG_20191119_181830.jpg

dışkılarda bir sorun var gibi gözükmüyor fakat üratı diğer dışkılarda çok büyük gelmiş bir sıkıntı teşkil eder mi bilmiyorum fakat kuşunuzu bir veteriner muayene ederse size tam olarak ne olduğunu söyleyebilir
çok teşekkür ederim, mutlaka bu hafta bir veterinere götüreceğim

Trichomoniasis veya mantar enfeksiyonu olabilir. İyi bir veterinere götürme imkanın varsa götür mutlaka. Dışkı analizi yaptır ve sonuçları buradan da paylaşırsan iyi olur. Geçmiş olsun...
Cumartesi günü için bir veterinerden randevu aldım, analiz isterse mutlaka sonuçları burada da paylaşırıö. İnşallah kötü bir şey çıkmaz

Cumartesi günü için bir veterinerden randevu aldım, analiz isterse mutlaka sonuçları burada da paylaşırıö. İnşallah kötü bir şey çıkmaz

Dışkı analizi yapılması gerekiyor mutlaka, yoksa hangi hastalığı olduğu anlaşılmaz ;) Hatta kursak sıvısı analizide gerekli. Bazı veterinerler kuşu mıncıklayıp mıncıklayıp iki vitamin verip gönderiyor. O yüzden iyi bir yere götür demiştim. Mesela istanbuldaysan floryada iyi bir veteriner var ona götür.

Dışkı analizi yapılması gerekiyor mutlaka, yoksa hangi hastalığı olduğu anlaşılmaz ;) Hatta kursak sıvısı analizide gerekli. Bazı veterinerler kuşu mıncıklayıp mıncıklayıp iki vitamin verip gönderiyor. O yüzden iyi bir yere götür demiştim. Mesela istanbuldaysan floryada iyi bir veteriner var ona götür.
Maalesef, ankaradayım mutlaka analiz yapmalarını isterim o zaman

Sempati veteriner kliniği
Birlik, Şemsettin Günaltay Cd. Pk:06550, 06610 Çankaya/Ankara
0312 495 00 04
Arayıp randevu almanız şart

Geri