Karadeniz Pet

Kuşum neden bu kadar heycanlı ?

omeryg

Yeni Üye
1.5 ay oldu alalı ve ilk defa böyle davrandığını görüyorum sanki acelesi varmış gibi davranıyor sağa sola koşuyor gagasını vuruyor kafasını falan sürtüyor biryerlere. Acaba oyun oynamak için mi yapıyor yoksa başka bir sorunu mu var. Kuşum 4 aylık dişi bir kuş (en azından dişi olduğunu düşünüyorum) videosunu paylaşıcam umarım size iletebilirim( bu videodaki hali biraz daha sakinleşmiş hali videodan önce çok daha heycanlıydı)

Kuşunuzun problemi yok sadec e sanırım gagasında bir sıkıntı var ama enerjik olması normal.

Gagasının net görüldüğü fotoğrafını çekin öyle bakalım

Ekli dosyalar

• IMG_20210116_230105.jpg
    IMG_20210116_230105.jpg
    594.4 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20210116_230054.jpg
    IMG_20210116_230054.jpg
    593.5 KB · Görüntüleme: 19
Gaga uzun kesilmesi gerek evet. Kafeste gaga taşı var mı? Yoksa temin edin, kesinlikle ve kesinlikle bilen birisi tarafından bu işlem yapılsın. Yakınınızda veteriner yoksa deneyimli üretimciler veya petshoplara danışabilirsiniz.

Çok aşırı uzun gagası kesim yapılması şart.
Teşekkürler hocam gagası alıştğım için bana normal gelmişti sıkntılı bir durum olduğunu öğrendiğim çok iyi oldu. Kesinlikle veterinere götürücem evde kesmeye kimse cesaret edemez

Gaga uzun kesilmesi gerek evet. Kafeste gaga taşı var mı? Yoksa temin edin, kesinlikle ve kesinlikle bilen birisi tarafından bu işlem yapılsın. Yakınınızda veteriner yoksa deneyimli üretimciler veya petshoplara danışabilirsiniz.
Kuşun gaga taşı var ama sık kullanamıyor genellikle dişarda olduğu için

Benim de doğuştan gagası yamuk bir kuşum vardı. Yem yemesinde sorun yoktu. Veterinere götürdük, doğuştan böyle kesilmesi sıkıntı olur demişti. Sonrasında sebepsizce kaybettim, kuşunuzu görünce aklıma o geldi :(. Sizinkinin tüyü kadar ömrü olur umarım.

Geri