Karadeniz Pet

Kuşum neden bu kadar heycanlı ?

Benim de doğuştan gagası yamuk bir kuşum vardı. Yem yemesinde sorun yoktu. Veterinere götürdük, doğuştan böyle kesilmesi sıkıntı olur demişti. Sonrasında sebepsizce kaybettim, kuşunuzu görünce aklıma o geldi :(. Sizinkinin tüyü kadar ömrü olur umarım.
Gaga anormalisi birkaç kesimden sonra düzeliyor gaga yamukluğu da çok ciddi boyutta değilse yine düzelme görülüyor lakin çok fazla eğirilik mevcut ise düzelme olmayabiliyor.

Gaga anormalisi birkaç kesimden sonra düzeliyor gaga yamukluğu da çok ciddi boyutta değilse yine düzelme görülüyor lakin çok fazla eğirilik mevcut ise düzelme olmayabiliyor.
Tek tarafa doğru çok eğrilik vardı, ne kadar yem kırabilse de gönül isterdi ki düzeltebileyim ama nasip olmadı...

şöyle benim de bir dişi kuşum var ama sanki kuyruk içe doğru kıvrılması gerekirken dışa uzuyor.

Benim de doğuştan gagası yamuk bir kuşum vardı. Yem yemesinde sorun yoktu. Veterinere götürdük, doğuştan böyle kesilmesi sıkıntı olur demişti. Sonrasında sebepsizce kaybettim, kuşunuzu görünce aklıma o geldi :(. Sizinkinin tüyü kadar ömrü olur umarım.
İnşallah hocam inşallah benim kuşumunda gözlemlediğim kadarıyla yem kırmasında bir sorun yok ama umarım bu gaga yapısı genetik değildir çünkü kuşum genetik olarak ilginç bir kuş 3 aylıkken bile gözünün etrafındaki gri çeper çok net bir şekilde belli oluyordu sanırım kuyruğunda da bir sorun var.

Geri