Karadeniz Pet

Kuşum nefes alırken sürekli ses çıkartıyor ve ağzı açık nefes alıyor

CCan0

Yeni Üye
Herkese selamlar, kuşumda bir kaç aydır solunum problemi var, zor nefes alıyor, özellikle geceleri her nefes alışında daha fazla ses çıkartıyor. Bazen odama bile geliyor ses ve sürekli ağzı açık nefes alıyor. Onun dışında yemesinde bir problem yok. Burnu tıkanıkmış gibi ses çıkıyor ama bu kadar uzun süre burnu tıkalı kalmaz diye düşünüyorum. Tedavi için Avi-ast kullandım suyunda ama hiç bir faydasını görmedim. Sizce ne yapabilirim? Sesi gerçekten beni çok rahatsız ediyor ve bir an önce düzelmesini istiyorum.

Herkese selamlar, kuşumda bir kaç aydır solunum problemi var, zor nefes alıyor, özellikle geceleri her nefes alışında daha fazla ses çıkartıyor. Bazen odama bile geliyor ses ve sürekli ağzı açık nefes alıyor. Onun dışında yemesinde bir problem yok. Burnu tıkanıkmış gibi ses çıkıyor ama bu kadar uzun süre burnu tıkalı kalmaz diye düşünüyorum. Tedavi için Avi-ast kullandım suyunda ama hiç bir faydasını görmedim. Sizce ne yapabilirim? Sesi gerçekten beni çok rahatsız ediyor ve bir an önce düzelmesini istiyorum.
Avi ast ile çeşme suyu aynı görevi görüyor işlevsiz bir ürün. Kuşun güncel durumunu videoya kaydedip paylaşır mısınız ? Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşınız.

Videosunu gönderiyorum, sesi biraz açmanız lazım çünkü sabah çıkardığı sesler yarı yarıya düşüyor ama yinede rahatlıkla duyulacak seviyede. Dışkı fotoğraflarını daha sonra göndereceğim.

Videosunu gönderiyorum, sesi biraz açmanız lazım çünkü sabah çıkardığı sesler yarı yarıya düşüyor ama yinede rahatlıkla duyulacak seviyede. Dışkı fotoğraflarını daha sonra göndereceğim.

Üst solunum yolu enfeksiyonu var. Acilen bir veterinerden doksisiklin etken maddeli ilaç alın. Hiprodoxi ya da doksimis gibi.

Muhabbet kuşunuz korkmuş olabilir, terlemiş olabilir eğer bunların olmadığından eminseniz astım gibi bir şeyi olabilir eğer öyle ise bir veterinere gitseniz iyi olur.

Üst solunum yolu enfeksiyonu var. Acilen bir veterinerden doksisiklin etken maddeli ilaç alın. Hiprodoxi ya da doksimis gibi.
Veteriner şart mı? Yazdığınız ilaçları temin edip hemen kullanmaya başlasam olur mu?

Dedigim ilaclardan 1 tanesini alicaksiniz. Veterinerden alabilirsiniz
Teşekkürler ilaç ismi için, alacağım.
Bu da gece kaydettiğim videosu. Çok ciddi ses çıkarıyor. Sabah ki attığım videou ile farkı anlayın diye gönderiyorum. Resmen sesi oda da yankı yapıyor. Bu ara da ilacın nasıl kullanıldığını da not eder misiniz kısaca?

Arkaşlar acil yardım. Kuşumun solunum yolu enfeksiyonu geçti. 5 gün doksimis kullandım. Tam suluğa sadece 1ml koydum veterinerin dediği gibi. Ama sabah kalktım ki hayvan ayakları üstünde duramıyor? Soluk alıp vermesi düzeldi ama bu sefer de böyle oldu. Sizce neden oldu? Ne yapmam lazım?

Video:

Arkaşlar acil yardım. Kuşumun solunum yolu enfeksiyonu geçti. 5 gün doksimis kullandım. Tam suluğa sadece 1ml koydum veterinerin dediği gibi. Ama sabah kalktım ki hayvan ayakları üstünde duramıyor? Soluk alıp vermesi düzeldi ama bu sefer de böyle oldu. Sizce neden oldu? Ne yapmam lazım?

Video:
Ayaklarını oynayamıyor mu?

Başınız sağ olsun :(

Profil fotomda görünen kuşumu geçen sene kaybettim. Aynı senin kuşun gibi hastaydı veterinere götürdüm bir çeşit toz vitamini suya ıslatıp kuşuma içirdi ve 4-5 günlüğüne düzeldi gibi oldu. Sonra bir sabah kafesin tabanında halsiz ve kabarmış bir şekilde buldum hiç zaman kaybetmeden tekrar veterinere götürdüm Hiprodaxi adlı ilacı kuşumun ağzına damlatarak uyguladılar ve bir kaç saat sonra da kuşumu kaybettim. Ben kuşumu bu ilacın öldürdüğünü düşünüyorum kuşum halsizdi ama yaşıyordu ilacı uyguladıktan sonra kötüleşti ve kuşumu kaybettim.

Ben kuşlar hasta olduğunda böyle ağır ilaçların kullanılmasından dolayı minik vücutlarının çok fazla zarar görüp yorulduğunu düşünüyorum. Geçen sene kuşumu kaybettikten sonra internette yaptığım kısa bir araştırmanın sonucunda aynı sonla biten onlarca olaya rastladım ve bu kanıya vardım.

Geri