Karadeniz Pet

Kuşum nefes nefese

oistirac

Yeni Üye
Herkese merhaba, dün sahiplendiğim güzel kuşlarım eve ilk geldiklerinde ikisi de ağız açıp kapatıyorlardı. Birisi bir süre sonra bir kaç defa hapşırdı ve ağız hareketleri sona erdi fakat diğer kuşum eve gelmesinin üstünden 18 saat geçmesine rağmen hala ağız ve kuyruk hareketleri sergiliyor. Kendisi için endişe duyuyorum açıkcası. Gözlemlemeye devam mı etmeliyim, ne yapmalıyım?

Kuşum hala korkuyorsa biraz rahatlamalı diyerek kafesini açtım iki kuşum da baya uçtu, konduğu yerlerde soluk alış verişi gözle görülür derecede yüksekti. Şu an kafesine girdi kapısı açık ve ilk haline nazaran daha sakin bir hali var. Ağız hareketleri durdu sadece kuyruk sallantısı hafif devam ediyor. Video formatı burada kabul edilmedi, link yazdım şu an.
Paranoyak mıyım bilmiyorum ama diğer kuşum da kaşınma eğilimi var soluklanan kuşuma göre, 1 gecede ki dışkılarını da atayım renk bırakan dışkı probleme mi delalet?

Ekli dosyalar

• IMG_20190211_091603.jpg
    IMG_20190211_091603.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 9
Anormal bir kuyruk atma göremedim dışkılar da normal. Gözleme devam edin. Eve yeni geldiği için alışma süreci olacak.

İlginiz ve yanıtlarınız için teşekkür ediyorum, paranoyak mıyım diyerek kaşıntıdan şüphe ettiğim diğer kuş tek ayak üstünde, tüyler hafif kabarık gözler mahmur bir duruşa geçti. Çokca kaşınıyor ayak kanat birleşim yeri ve gagasını da sürtüp duruyor. Kaybettiğim kuşuma mantar demişlerdi, bu belirtilerin aynısını vardı fakat dikkat etmemiştim.

Ekli dosyalar

• 15498746113861313329185.jpg
    15498746113861313329185.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 6
Tek ayak üstünde hafif kabarık olmak keyifli olmaya işaret. Mantarın belirtileri çok daha başka netten araştırırsanız görürsünüz. Paniklemeyin şu an için. Sorun göremedim. Dışkı kontrolünü sık sık yapın.

Geri