Karadeniz Pet

Kuşum sürekli ısırıyor

ege_krhsr

Yeni Üye
Arkadaşlar şimdi benim 2 3 haftalık bi yavru muhabbet kuşum var el eğitimi fln var yanına uzattığımda açıkıyo üstüne direk ama bazen pc den oyun oynarken vs. uçuyo konuyo yanıma ısırıyo bazen kafese bişey alıp takarken elime atlayıp sanki daha önce görmemiş gibi ısırıyo ilk geldiği zaman koparcak gibi ısırıyodu bilmiyom artık merhamet mi ediyo sadece düşük dereceli çimdik gibi acıtmıyo pek ama yinede ısırmasa daha iyi.Neden böyle yapıyor ve ne yapmalıyım sizce ?
Bu arada dal darı aldım ak olanından 15 tl gibi bi fiyata aldım içinde 5 tane falan var pahalı yani,eskiden tanesi 1 tl ymiş günde 1 tane tane olarak veriyorum dal olarak değil küçük parçalarından koparıp 2 3 defa veriyorum haftada 2 kere dal verilceğine göre bence uygun böyle bişey olurmu ?

Kafes içi ısırması normal evini sahipleniyor kafes düzeniyle oynuyorsanız yada sevdiği oyuncağına dokunursanız hırçınlaşıyorlar. Kafes dışındayken ısırmasıda zamanla geçicektir. Isırırken tepki vermezseniz yada ısırdıktan sonra yüzüne üflerseniz belki ısırmayı bırakmasını hızlandırabilirsiniz. Darı da dediğiniz gibi haftada 2 dalı geçmeyin kuşun yağlanmasına sebep olur. Bir dalı ortalama olarak 1.5 günde bitiriyorlar. İsterseniz dalı bölüp tüm haftaya yayabilirsiniz yada gün aralıklı olarakda verirsiniz bi sıkıntı olmaz.

Kafes içi ısırması normal evini sahipleniyor kafes düzeniyle oynuyorsanız yada sevdiği oyuncağına dokunursanız hırçınlaşıyorlar. Kafes dışındayken ısırmasıda zamanla geçicektir. Isırırken tepki vermezseniz yada ısırdıktan sonra yüzüne üflerseniz belki ısırmayı bırakmasını hızlandırabilirsiniz. Darı da dediğiniz gibi haftada 2 dalı geçmeyin kuşun yağlanmasına sebep olur. Bir dalı ortalama olarak 1.5 günde bitiriyorlar. İsterseniz dalı bölüp tüm haftaya yayabilirsiniz yada gün aralıklı olarakda verirsiniz bi sıkıntı olmaz.
ben dalın küçük parçalarından günde 2 3 kere veriyorum yağlanma yaparmı ?

Düzenli uçmasını sağlıyorsanız, haftada 2 dal darı yapmaz.

kafes içi dışı farketmez kuşlar yaşadıgı süre boyunca ısırır,normal bir durum.

Geri