Karadeniz Pet

Kuşum sıvı yeşil dışkı bıraktı

şimal

Yeni Üye
Kuşum 6 aylık alalı 3 gün oldu ve dışkısı bana garip geldi dün akşam beyaz ve berrak dışkı bıraktı bugün ise yeşil ve beyaz sağlık açısından kuşuma bir şey olmasını istemiyorum lütfen yardımcı olun .
Kuşum da halsizlik yorgunluk veya yem yememezlik su içmemezlik yok.

Ekli dosyalar

• 15625730948011967781776.jpg
    15625730948011967781776.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 22
  • 15625731270911810467891.jpg
    15625731270911810467891.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 22
  • 1562573140053461028292.jpg
    1562573140053461028292.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 21
bi veterinere götürüp muayene ettirin bence.

kanatlılara düzenli probiyotik verilmelidir. ayrıca ishal için aspur etkilidir. ishal geçene kum kalamar kemiği vitamin ve mama vermeyin. sadece suyuna probiyotik takviyesi katın. normal darının içine aspur ekleyin.

• Beğen
Tepkiler: Kca
kanatlılara düzenli probiyotik verilmelidir. ayrıca ishal için aspur etkilidir. ishal geçene kum kalamar kemiği vitamin ve mama vermeyin. sadece suyuna probiyotik takviyesi katın. normal darının içine aspur ekleyin.

Belki gormussunuzdur benim kuş da hasta özet geçiyim 10 gün falan süren ishal desem degil kabız desem hiç degil bir durumdan ötürü geciremeyince siteden arkadaşlar da götür diyince veterinere götürdüm bağırsak enfeksiyonu, hava kesesi enfeksiyonu, solunum rahatsizligi olduğunu söyledi. Dışkı farklılığı, karninda şişlik, kuyrukta aşağı yukarı hareket, çabuk yorulma ve uzun süre ucamama sorunları var. 2 tane ilaç verdi 5. Gündeyiz enrofloxacin ve Flagly şurup verdi. Sonrası için de Trocan premium plus diye bir şey. O da bana bu süreçte kalamar ve Kum vermememi söyledi aldım ben de. suan bir de sizden görünce yazmak istedim başka kimse demedi çünkü bunu, benim kuş dişi ve normalde sürekli kalamar kemiriyor ama sürekli doymak bilmiyor kalamar da ishal mi yapıyor veya neden alıyoruz bunları ishalken yani? Çok sinirli çünkü suan kemirecek şey ariyo iyi idare etti 5 gün. Bir de mama da demişsiniz ama ben de ilaç da kullanıyo sanki güçsüz düşecek gibi düşünüyorum 5 gündür vermedim ama mama vermemin zararı olur mu bu durumda?

bağırsak florası belli ki bozulmuş. tedavi süreci bitene kadar kum kalamar vitamin ve mama vermek iyileşmeyi yavaşlatır. mümkünse kapalı paketli markalı karışık yem verin. kıvırcık maydonoz salatalık vs. yemesin. verilen ilaçları dozunda kullanın. ilaç tedavisi bitince vitamin ve probiyotik tedavisine devam edin. kuş tamamen düzelince kalamar ve mama verebilirsiniz.

• Beğen
bağırsak florası belli ki bozulmuş. tedavi süreci bitene kadar kum kalamar vitamin ve mama vermek iyileşmeyi yavaşlatır. mümkünse kapalı paketli markalı karışık yem verin. kıvırcık maydonoz salatalık vs. yemesin. verilen ilaçları dozunda kullanın. ilaç tedavisi bitince vitamin ve probiyotik tedavisine devam edin. kuş tamamen düzelince kalamar ve mama verebilirsiniz.

Çok teşekkür ediyorum. O zaman yemi ve ilaçlı suyu hariç başka hiç bir şey vermiyim tedavi bitene kadar en iyisi. Vitakraft veriyorum doğduğundan beri. İçine biraz aspur ve yulaf karistirmistim seviyor ve ishale iyi gelir diye. Bir yandan da tüy çıkarmaya başladı hafiften inşallah sorun çekmez genelde kolay atlatiyor ama. Aslında dışkısı gündüzleri düzeldi normal şekilde kıvamda oluyor fakat geceleri çok kötü leke bırakıyor neden sadece gece böyle olabilir sizce?

Çok teşekkür ediyorum. O zaman yemi ve ilaçlı suyu hariç başka hiç bir şey vermiyim tedavi bitene kadar en iyisi. Vitakraft veriyorum doğduğundan beri. İçine biraz aspur ve yulaf karistirmistim seviyor ve ishale iyi gelir diye. Bir yandan da tüy çıkarmaya başladı hafiften inşallah sorun çekmez genelde kolay atlatiyor ama. Aslında dışkısı gündüzleri düzeldi normal şekilde kıvamda oluyor fakat geceleri çok kötü leke bırakıyor neden sadece gece böyle olabilir sizce?

mantıklı ve bilimsel bir sebebi elbet vardır ama ben bilmiyorum. umarım en kısa zamanda düzelir.

• Beğen
Geri