Karadeniz Pet

Kuşum sallabaş oldu, ne yapmalıyım

Enrofloksasine karşı bir direnç söz konusu olabilr..

Başka etken maddeler kullanmamız gerekiyor, birden fazla etken maddeli ilaçlar ,yani mix ilaçlar kullanabiliriz. Süze önerim, care4birds caremycin ya da care4birds salmo mix. İki ilacında etken maddeleri aynıdır. Ya da nifuramycün de alabilirsiniz.

E vitamini ,selenyum ve b vitamini takviyesi yapmanız iyi olmuştur, sinir sistemine bi nebze de olsa faydası olmuştur.
İlaçlardan birini temin edin, hangisini temin ederseniz yazın kullanımını yazarım.
Hocam amoksisilin kolistin içeren antibiyotik çok iyi etki etmişti. Oral yolla devam ettim 8 gün. Sonra şehir dışına çıkmam gerektiği için kuşu eski sahibine bıraktım. Kendisi ele alamadığı için antibiyotiğe 10 gün ara vermemiz gerekti o süreçte sadece vitamin takviyesi yaptık.
Döndüğümde şok oldum, neredeyse düzelecek olan kuşun sağa yatık olan kafası sola yatmıştı ve eskisinden daha beterdi. Tam tersi yönde hastalık tekrarlamış sanırım, tam atamamıştı vücuttan zaten. 2. kürü uygulayınca düzelir demiştim.
4 gündür amoksisilin ve kolistinli antibiyotik devam ediyorum ama sıfır etki. Ben de nifuramycin sipariş ettim.
Sanırım kullanabileceğimiz en mix ilaç bu. Nasıl devam ettirmeliyiz süreci?
3 ay oldu neredeyse..

Dışkısı problemli değil pek. Uyumadığı zaman enerjisi de iyi. Yemini suyunu içiyor. Dışarı çıkardığımda eskisinden daha fena kendi etrafında dönüyor asla düz gidemiyor.

Ekli dosyalar

• 04B03046-6647-46E1-AD3C-983E24EF71DE.jpeg
    04B03046-6647-46E1-AD3C-983E24EF71DE.jpeg
    700.8 KB · Görüntüleme: 21
Hocam amoksisilin kolistin içeren antibiyotik çok iyi etki etmişti. Oral yolla devam ettim 8 gün. Sonra şehir dışına çıkmam gerektiği için kuşu eski sahibine bıraktım. Kendisi ele alamadığı için antibiyotiğe 10 gün ara vermemiz gerekti o süreçte sadece vitamin takviyesi yaptık.
Döndüğümde şok oldum, neredeyse düzelecek olan kuşun sağa yatık olan kafası sola yatmıştı ve eskisinden daha beterdi. Tam tersi yönde hastalık tekrarlamış sanırım, tam atamamıştı vücuttan zaten. 2. kürü uygulayınca düzelir demiştim.
4 gündür amoksisilin ve kolistinli antibiyotik devam ediyorum ama sıfır etki. Ben de nifuramycin sipariş ettim.
Sanırım kullanabileceğimiz en mix ilaç bu. Nasıl devam ettirmeliyiz süreci?
3 ay oldu neredeyse..
10 gun uzun bir sure.. nifurmaycin iyi bir ilac icerisinde neomisin, kloramfenikol be tetrasiklin grubuna bagli bir antibiyotik var. Amoksisilin ve kolistin kullanimi sinrasi probiyotik verin belki baslamissinizdir bile. Nifuramycin geldi mi?

10 gun uzun bir sure.. nifurmaycin iyi bir ilac icerisinde neomisin, kloramfenikol be tetrasiklin grubuna bagli bir antibiyotik var. Amoksisilin ve kolistin kullanimi sinrasi probiyotik verin belki baslamissinizdir bile. Nifuramycin geldi mi?
Hocam amoksisilin etki göstermediği için bir gün probiyotik takviyesi yapıp bactrim aldım eczaneden. 4 gündür veriyorum ama o da etki göstermeyecek gibi. Nifuramycin yolda görünüyor hala araya bayram tatili girdiği için. yarın teslim edilir sanırım

Hocam amoksisilin etki göstermediği için bir gün probiyotik takviyesi yapıp bactrim aldım eczaneden. 4 gündür veriyorum ama o da etki göstermeyecek gibi. Nifuramycin yolda görünüyor hala araya bayram tatili girdiği için. yarın teslim edilir sanırım
Bactrimi 7 gune tamamlayin. 7 gunun sonunda yazin durumu. Olmadi nifurmaycin baslayacagiz..

Geri