Karadeniz Pet

Kuşum sanırım duvara çarptı ve bazı sorunları var durumu ciddi mi bilemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şuan daha iyi durumda akıntı biraz var fakat ciddi derecede değil. Yumurta ve yem yedi biraz konuşup oynuyor vs. Ama tek başına bırakınca yine dinlenmeye geçiyor. Eski haline göre tabii ki daha halsiz ve yorgun. Umarım en kısa sürede eski haline döner. Denge kaybı ve Uçuş problemi de yok çok şükür. Sabaha göre daha iyi durumda gibi.

Akıntı olan burnu morarmış ve kızarmıştı sanırsam burnunu sert vurmuş ve o yüzden sadece o delikte akıntı olmuş şuan sabaha göre gayet iyi durumda moraran yere el yapımı vazelin sürdüm kokusuz sadece Hindistan cevizi yağı kokuyor. Sabaha tekrar yazarım artık durumunu teşekkürler hocam bugün ilgilendiğiniz için @Soran Kişi iyi akşamlar 😊

Akıntı olan burnu morarmış ve kızarmıştı sanırsam burnunu sert vurmuş ve o yüzden sadece o delikte akıntı olmuş şuan sabaha göre gayet iyi durumda moraran yere el yapımı vazelin sürdüm kokusuz sadece Hindistan cevizi yağı kokuyor. Sabaha tekrar yazarım artık durumunu teşekkürler hocam bugün ilgilendiğiniz için @Soran Kişi iyi akşamlar 😊
Rica ederim lafı bile olmaz, toparlar inşallah kısa sürede

Teşekkür ederim bu arada sizce terramicyn kullanayım mı almama gerek var mı mor siyah arası şuan ceresi. Veya başka bir krem ?
Terramcin kullanabilirsiniz isterseniz, fakat vazelin kullanıyormuşsunuz zaten isterseniz 3 gün vazelin kullanın düzelme görmezseniz terramycin devam edin

Hocam kuşum suan daha iyi durumda çok şükür arada sırada gözlerini kapatıp dinleniyor ama kafasını sırtına dayamıyor
Biraz elma biraz yumurta probiyotik karışımı biraz da yem yedi sert şeyleri yerken biraz zorlanıyor gibi emin olamadım hala belki bilerek yemiyor suan biraz daha toparladı kisacasi. Burnundakı akıntı da çok az da olsa devam ediyor şeffaf Kırmızı gibi ama kırmızılık çok az denge kaybı ve uçmada sorun yok. @Soran Kişi
Şu an iyi olmasına aldanmayın. Benim kuşumda ilk burnundan kan geldi, sabaha kadar başında bekledim, 7/24 acil veterineri aradım, birşey olmaz dedi. Ama sonra kötü oldu. Bir an önce veterinere götürün kanatlılardan anlayan olması şart.

Şu an iyi olmasına aldanmayın. Benim kuşumda ilk burnundan kan geldi, sabaha kadar başında bekledim, 7/24 acil veterineri aradım, birşey olmaz dedi. Ama sonra kötü oldu. Bir an önce veterinere götürün kanatlılardan anlayan olması şart.
Şuan kuşumda hiçbir anormallik kalmadı halsizlik bile yok maşallah çok iyi anladigim kadariyla burnunu zedelemiş dün morarmisti bugün morluk neredeyse geçmiş. Sadece diskisi biraz garip o da suan daha iyi dışkıdaki sorunu da strese bağlıyorum. Şuan diskisi daha iyi durumda. Dün burnundan gelen sıvı tam anlamıyla kırmızı değildi şeffaf çok az kırmızılı olan bir sıvıydı. Bugün akıntı da yok burnunda. Az sonra dışarı çıkartıp tekrar kontrol edeceğim. Bir de zaten veteriner imkanım yok. @Soran Kişi hocam son durumunu belirtmemi istemiştiniz suan çok iyiyiz maşallah. Umarım bir sorun çıkmaz ama eski halinden hicbir farkı yok yani dün sanki hiç yaşanmamış gibi bir halde. Yukarıda da belirttim sadece dışkıdaki az biraz sorun var o da bence stresten olmuştu gittikçe iyiye gidiyor. Tekrar teşekürler. 😊

Şuan kuşumda hiçbir anormallik kalmadı halsizlik bile yok maşallah çok iyi anladigim kadariyla burnunu zedelemiş dün morarmisti bugün morluk neredeyse geçmiş. Sadece diskisi biraz garip o da suan daha iyi dışkıdaki sorunu da strese bağlıyorum. Şuan diskisi daha iyi durumda. Dün burnundan gelen sıvı tam anlamıyla kırmızı değildi şeffaf çok az kırmızılı olan bir sıvıydı. Bugün akıntı da yok burnunda. Az sonra dışarı çıkartıp tekrar kontrol edeceğim. Bir de zaten veteriner imkanım yok. @Soran Kişi hocam son durumunu belirtmemi istemiştiniz suan çok iyiyiz maşallah. Umarım bir sorun çıkmaz ama eski halinden hicbir farkı yok yani dün sanki hiç yaşanmamış gibi bir halde. Yukarıda da belirttim sadece dışkıdaki az biraz sorun var o da bence stresten olmuştu gittikçe iyiye gidiyor. Tekrar teşekürler. 😊
Maşallah, dikkat edin dışarıda bir daha çarpma gibi bir durumda daha ağır yararlanabilir :)

Kardeşim Sultan Papağanımı dışarıya çıkarmış sonra odadan çıkmış sonrasında sanırım duvara çarpmış içeriye girdiğimizde gagasında hafif tahribat vardı sağ burun deliğinin içi hafif kırmızıydı ve vızt vızt diye nefes alıyordu zorlanıyor gibi gözünde de yaş gördük dakika başı sirkeleniyordu ama uçup dolaşıyor şuan pek bir sorun yok gibi birazdan paylaşabilirsem resim ve video paylaşacağım lütfen yardım edin ne yapabilirim.
Merhaba benim kuşum da duvara çarptı bir kaç dakika sonra ölecek gibi cirpindi yani epilepsi hastası gibi oldu elime aldım biraz sevdim düzelir gibi oldu neden böyle oldu aceba tekrar olurmu

Merhaba benim kuşum da duvara çarptı bir kaç dakika sonra ölecek gibi cirpindi yani epilepsi hastası gibi oldu elime aldım biraz sevdim düzelir gibi oldu neden böyle oldu aceba tekrar olurmu
Merhaba, benim kuşum o tarz bir durum yaşamamıştı eğer imkanınız varsa hemen veterinere götürün ben çok tecrübeli değilim ancak bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır isterseniz resim ekleyin bilen kişiler daha rahat yardımcı olsunlar. Olay olalı ne kadar oldu bu arada ?

Yeni başlık açarsanız daha sağlıklı olacaktır bu başlık eski çünkü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...