istanbul escort

batutozan

Bakıp Çıkıcam
10 Şub 2018
3
0
1
21
Evcil Hayvanı
Cennet P.
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba arkadaşlar benim 6 yaşında bir cennet papağanım var ve ses çıkartamıyor. İlk başlarda sesi yavaş yavaş kısılmıştı ama sonra tamamen gitti. Bunun üzerine veterinere götürdüm yemekte ya da içmekte bir sıkıntısı var mı ona göre röntgen çekelim diye sordu, bende yok dedim ki hala yemesi içmesi yerinde. Veteriner bana şırıngada antibiyotik verdi 5 gün suyuna 0.5c damlat dedi bende yaptım. 5. günün sonunda bir daha veterinere götürdüm benim yapabileciğim bir şey kalmadı zamanla geri gelir sesi dedi. Bunun üzerinden 1 ay geçti sesi hala yok.
Kuşumda 1 aydır gözlemlediklerim; alt gagasını yamultuyor, dilini dışarı çıkartıyor, sanki kursağında bir şey kalmış gibi öğürmeye benzeyen bir hareket yapıyor, küçük çaplı ötme krizlerine giriyor (sesi çıkmamasına) rağmen sanki takılmış gibi küçük küçük ötüyor. Başlarda kendini zorlamasın diye susturmaya çalıştım ama hiç tepki vermeden ötmeye devam etti. Bu ötme işi hariç diğerlerini günün her saati yapıyor. Veterinerlerden yardım alamayınca güvercincilere danıştım hipradoxi diye bir ilaç önerdiler ana bu da hiçbir şeyi değiştirmedi. Ne yapmam lazım?
Bunlar da çektiğim davranışları


 

Selçuk YÜKSEL

Profesyonel
17 Ara 2016
5,379
1,614
113
39
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Hipeadoxi’i nasıl ve kaç gün kullandınız ? Veteriner veya kuşçudan cocsigeel ve vilmectin alın. Cocsigeel’i 50 cc suya mercimek tanesi kadar katarak 6 gün verin. Vilmectin’i ise 7 gün aralarla 3 seans birer damla ense derisine damlatın. Tedavinin 3. Ve son günü tüm kafesi dezenfekte edin.
Cocsigeel bulamazsanız ronidazol , onu da bulamazsanız eczaneden flagyle , nidazol veya biteral alın. Bu ilaçları da reçetesiz vermiyor eczaneler haberiniz olsun.
 

batutozan

Bakıp Çıkıcam
10 Şub 2018
3
0
1
21
Evcil Hayvanı
Cennet P.
Kuş sayısı
1 tane
Teşekkürler hipradoxi yi ağıza 3 damla 3 gün olacak şekilde kullandım bir de ensesine damlatmamdaki amaç ne acaba yanlış anlamayın bilmediğim ve merak ettiğimden soruyorum bide genelde kafes kullanmıyor ev içerisinde geziniyor.
 

batutozan

Bakıp Çıkıcam
10 Şub 2018
3
0
1
21
Evcil Hayvanı
Cennet P.
Kuş sayısı
1 tane
Kime sorduysam da solunum yollarında enfeksiyon olmuş olabilir dediler umarım bu ilaçlar işe yarar maalesef bugün alamıyorum her yer kapalı..