Karadeniz Pet

Kuşum sonradan agresifleşti

Çakılik

Yeni Üye
Kuşum erkek ve 1.5 yaşında . 9 ay önce aldım . Çok iyi anlaşıyorduk , gelir öperdi. Ayrıca çok konuşkandır. Son 1 aydır çok agresifleşti. Göz kapağımı bile ısırdı. Isırması ise en şiddetli şekilde. Neredeyse koparacak artık salamıyorum bile. Nasıl eski hale getiririm?

Kızışmış olabilir mi?
İlginizi eksik etmeyin. Banyoluk takın banyo yapsın rahatlasın. Müziklerle kuşun duygu durumunun bağlantılı olduğunu düşünenlerdenim. Gözlemim de bu yönde. Tatlı, huzurlu müzikler açabilirsiniz ara sıra. Kafesinde oyuncak var mı? Hoşuna gidebilecek güzel bir oyuncak alabilirsiniz.

Kızışmış olabilir mi?
İlginizi eksik etmeyin. Banyoluk takın banyo yapsın rahatlasın. Müziklerle kuşun duygu durumunun bağlantılı olduğunu düşünenlerdenim. Gözlemim de bu yönde. Tatlı, huzurlu müzikler açabilirsiniz ara sıra. Kafesinde oyuncak var mı? Hoşuna gidebilecek güzel bir oyuncak alabilirsiniz.
Oyuncak yok ayna da koymadım . Sizce ayna koymalı mıyım?

Ailem de bende çalışıyoruz bazen 8 9 saat yalnız kalıyor . Kızışmış olduğunu da sanmıyorum kızışınca anlıyorum

Kuşun sıkılmaması adına mutlaka oyuncak alın o halde. Son 1 aydır ne değişti de kuş saldırganlaştı?

Benim kuşum da öyleydi. Sonra birden ısırmaya başladı. Bence lider olarak kendilerini gördüklerinden. Bizi yönetmeye çalışıyorlar. Siz kuşunuzu tutmaya falan çalıştıysanız bilememem. Tutulmaktan nefret ediyorlar biliyorsunuzdur. Eski hallerine dönmüyorlar. Aksine ısırma şiddeti artıyor. Sabahları kuşumun beni yemeye çalıştığını düşünüyorum. Uyurken bile gelip ısırıyor yani. Belki de artık seni istemiyorum kendi ailemi kuracam diyorlardır.

Ayna koymayın bence. Aynadaki kuşu eşi sanıp onu kıskandıkları için sizi daha çok ısırıyorlar.

Anlıyorum. Sonuç olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz? Eş almak istemiyorum çünkü çalışıyoruz, 2 kuş bizim için çok zor olur

Biraz daha az çıkarabiliyorum . Çünkü çok sıcak pencereleri kapatınca sıcak oluyor. Bide yuvasını değiştirdim daha büyük bir yuvaya aldım.
Kafes değişikliğinden dolayı ve onu dışarıya az çıkarıyorsunuz diye size kızmıştır. Kuşlar sandığımızdan da daha duygusal canlılar. Kızar, küser, sevinir, heyecanlanırlar. Dışarıya çıkarmaya, uçmasına özen gösterin. Enerjisini atsın.

Çok daha büyük bir kafese aldım eski kafesi çok küçüktü. Bu hafta her gün çıkarıcam umarım düzelir . Size tekrar yazarım . Çok teşekkür ederim

Çok daha büyük bir kafese aldım eski kafesi çok küçüktü. Bu hafta her gün çıkarıcam umarım düzelir . Size tekrar yazarım . Çok teşekkür ederim
Şimdi şu da aklıma geldi. Yedi saate yakın evde yokuz demiştiniz ya siz yokken kuşa ses olsun, sıkılmasın diye radyo açıp gidebilirsiniz. Biz böyle yapıyoruz. Güzel bir radyo kanalı buldunuz mu, hışırdamadığına emin oldunuz mu tamamdır :)

Biraz daha az çıkarabiliyorum . Çünkü çok sıcak pencereleri kapatınca sıcak oluyor. Bide yuvasını değiştirdim daha büyük bir yuvaya aldım.
Kuşun odasındaki pencereye sineklik takabilirseniz odaya salın gitsin rahatlar. Benim evde pencerelerde hepsinde sineklik var o yüzden rahatça hepsini salıyorum ordan oraya uçuyorlar. Keyifleri yerinde

sineklik takamayabiliriz. Ama radyoyu denilen teşekkür ederim

Kuşun odasındaki pencereye sineklik takabilirseniz odaya salın gitsin rahatlar. Benim evde pencerelerde hepsinde sineklik var o yüzden rahatça hepsini salıyorum ordan oraya uçuyorlar. Keyifleri yerinde
Aynen bizde de sineklik var. Çok iyi oluyor. Radyo iyi fikir. Bizim kuşlar şarkı çalınca deli gibi ötüyorlar.

Ancak odada sürekli serbest de kalsa bizim kuş yine de aynı. Isırmak isterse ısırıyor.

Benim de muhabbet kuşum çok fazla sürüyor daha 2 aylık elime gelme eğitimi var ki beni çok seviyor konuşmaya da başladı 25 günlükken sahiplenmiştim o zamandan beri bayağı beni çok seviyor benle beraber hep benden ayrılmıyor ama bir anda ısırmaya başladı beni neden acaba yardımcı olur musunuz

Benim de muhabbet kuşum çok fazla sürüyor daha 2 aylık elime gelme eğitimi var ki beni çok seviyor konuşmaya da başladı 25 günlükken sahiplenmiştim o zamandan beri bayağı beni çok seviyor benle beraber hep benden ayrılmıyor ama bir anda ısırmaya başladı beni neden acaba yardımcı olur musunuz
Isırabilirler normal bir durum

Geri