Karadeniz Pet

Kuşum suluğunu pisletiyor

silentrevenge

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum yeni yeme düşmüştü şuan alalı 2 ay 3 ay oluyor yani burnu mavileşiyor artık iyice neyse ilk aldığım zamanlar suluğunu hiç kirletmiyordu ama şimdi 1 3 hafta önce bi gagataşı koydum ondan sonra böyle suluğunu beyaz beyaz kirletiyor ve acayip kötü kokuyor yani toz gibi beyaz şeyler sonra gaga taşındandır dedim çıkardım bu sefer uzun süredir takmam gaga taşı sadece yem ve suyu var ve yine beyaz beyaz şeyler var suyunun içinde ve gerçekten çok çok kötü kokuyor hani bi hastalığı yok gibi dışarda yemini gayet iyi yiyor suyunu iyi içiyor hatta geçenlerde su vermedim bayağı bugün taktım suyunu bayağı içiyor falan sorun yok gibi neden böyle kirletiyor rahatsız mı acaba beyaz beyaz suyun dibinde de var suyun üzerinde de gözlemleyemiyorumda ne ara yapıyorsa

Ne suyu kullanıyosunuz musluk suyu mu içme suyu mu?

normal musluk suyu öncedende kullanıyordum ama son 3 4 haftadır böyle yapıyor nedense beyaz beyaz böyle değişik şeyler artık suya napıyorsa kusuyor mu acaba napsam ki ?

Bence musluk suyu bekleyince öyle oluyodur belki.Ben normal içme suyu koyuyorum hiç öyle bişey yaşamadım.Bence normal içme suyu koy ve suyu kaç gün bekletiyosun?

suyu bekletmeden koyuyordum ama bugünlerde sıcak su koyuyorum onuda 1 gün bekletip koyuyorum yine durum aynı :(

Musluk suyundan ziyade icme suyu koymanızı tavsiye ederim

Suluk geniş ağızlı olanlardan mı ? Bazen suluklarında banyo yapmaya çalışıyorlar öyle bişeydir belki. Resmini koyarsan konuya hakim olanlar yardımcı olabilir.

suluk normal küçük olandan işte yani içme suyu mu koyayım ? normalde bizim burda musluk suyunuda rahatlıkla içebiliyoruz :)

Bence içe suyu koy,Musluk suyunda içme suyunda olmıyan şeyler var örenğin musluk suyu barajdan doğru geliyor ve kireç oranı yüksek

Hem sıcak hem de beklemiş su, bakteri üremesi için son derece uygun bir ortam. Bir süre, suluğa bir iki damla sirke damlatarak verin

Genelde hazir su onerirler ama musluk suyunuz temizs3 bulundugunuz yerde bence koyabilirsinz. Suleyman beyin dedigi gbi bi kac damla sirke damlatarak verebilirsiniz parazitleri öldürür. arada bir iki damlada limon damlatirsiniz vitamin olur :)

1e7de15b-1c36-4012-a788-903e8b65db0f.jpg
dfe1bf54-91ec-4984-a0e7-ab60a359a970.jpg
b2525450-0d39-4d95-8ccc-d8e073ebec91.jpg

evet arkadaşlar kuşum suyunu bu hale getiriyor bir kaç gün bekletip attım sizlere ve gerçekten çok pis kokuyor böyle küflenmiş gibi kusuyor mu napıyor anlamadım ? beyaz beyaz suyun üzerinde bişeylerde oluyor anlamadım ?

40beb98c-a1b2-4618-8873-1313e9acba8c.jpg

af8a3618-9217-4d34-8d69-495ec521a76c.jpg

işte böyle tüyde bırakıyor ama o tüyün yanındakiler tüy değil beyaz böyle tüy gibi şeyler anlamadım çözemedim ?

suyu sıcak koymadım hiç sadece kaynatılıp dinlenmiş soğumuş su verdim yine yapacak mı diye ve yine yapıyor musluk suyu kullanıyordum yine ama son 1 aydır böyle yapıyor aldığım 1 ayda yapmadı ama şuan yapıyor nedense ? şuan 2 3 damla sirke damlatıp öyle vercem suyu . yeminide suyunuda gayet yiyor içiyor bu arada kuşum tek erkek rahatsızlığı yok gibi

musluk suları Türkiye genelinde insanlar için sakıncalıyken siz kuşa veriyorsunuz . sudan hastalanmış olabilir

sirke damlatıp verdim bakalım şimdi yine yapacak mı. Peki normal hazır su ile deniyeceğim

Geri